Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte0

Foto: Valts Kleins, Andris Eglītis un publicitātes

Ciet, nes, glāb, saudzē, piedod, bet – pāri visam – mīli. /Lavaters/

Grāmata

Viņai ir vienpadsmit gadu un zvaigznēs ierakstīts liktenis. Vairāk par visu viņa vēlētos tikt uzklausīta, izprasta un samīļota, taču pār viņu gulst smaga ēna. Līdz kādā dienā, kam bija jākļūst par viņas pēdējo dienu, viss pēkšņi pārmainās…

Stāsts par meiteni, kas apveda ap stūri nāvi un no nelaimes putna pārtapa par Fēniksu. Džesika Taunzenda, “Nekadbija. Moriganas Kraukles pārbaudījumi”. No angļu valodas tulkojusi Laura Romanovska.

Izstāde

Ziedoši Florences dārzi, Venēcijas kanāli, Parīzes parki, Sēna, Belvedera – svētku sajūta un nevaldāms prieks aumaļām strāvo no ikviena viņa darba. Kolīdz izdodas atrast brīvu brīdi viņš lido uz Parīzi, Florenci, Romu, Marseļu vai Palermo, jo tādus krāsu salikumus, gaismēnu rotaļas, ūdens mirdzumu un gaisa virmojumu darbnīcā sacerēt nevar. Suģestējoša virtuozitāte.

No 24. februāra līdz 8. aprīlim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā zālē skatāma Alekseja Naumova darbu kolekcija “Nebeidzamā ainava”.

Filma

Visiem zināms, ka galvenie varoņi ir bijuši mīļākie. Visiem zināms, ka viņas meita tagad ir nolaupīta. Visiem zināms, ka Penelope Krusa un Havjērs Bardems ir lieliski aktieri. Un arī tas, ka divu “Oskara” balvu ieguvējs režisors un scenārists Asgars Farhadi ir psiholoģiskās drāmas meistars, visiem ir zināms.

Spānijas, Francijas un Itālijas kopražojuma trilleris “Visiem zināms” no 22. februāra kinoteātros “Splendid Palace” un “Citadele”. Nekas nav apslēpts, kas netiks atklāts, un nekas nav nezināms, kas nenāks gaismā…

Koncerts

Svētdien, 24. februārī, festivāla “Saxophonia” noslēguma koncertā Rīgas Kongresu namā Parīzes atmosfēru uzburs izcilais džeza saksofonists, diriģents, komponists un aranžētājs Pjērs Bertrāns. Kopā ar viņu muzicēs Paloma Pradala, vokāliste un dejotāja, kas veiksmīgi savij šansonu, flamenko un hiphopu, un Latvijas Radio bigbends.

Mākslas telpa

Tas gan atklāj, gan slēpj, ļauj gaismai brīvi plūst un tad pēkšņi liek iemirdzēties, stariem lūstot. Tēlnieks Ernests Vītiņš par savu iedvesmas materiālu ir izvēlējies stiklu. Viņa “Stikla labirints” līdz 17. martam apskatāms Rīgas Mākslas telpā Vecrīgā, Kungu ielā 3.

Pasaules plašumos

Sapņu sala Īslande valdzina un apbur, tā ir vieta, kur gribas atgriezties vēl un vēl. No 27. februāra līdz 3. martam Reikjavikā notiks gardēžu un dzīves baudītāju festivāls, no 22. līdz 24. martam gleznainu kalnu ieskautā pilsētiņā Akureiri risināsies Ziemas sporta festivāls, kur interesentus sagaida aizraujoša visdažādāko sniega aktivitāšu programma, bet no 29. līdz 31. martam Īsafjordurā, pilsētiņā pie Rietumu fjordiem, žanra mīļotājus pulcinās tautas mūzikas festivāls. Un tad vēl sirsnīgi iesaku aizlaist līdz Strokuram, salas aktīvākajam geizeram, Gūlfosam jeb Zelta ūdenskritumam un Zilajai lagūnai, kuras ūdens patiešām ir tirkīza krāsā. Turklāt marts Īslandē ir ziemeļblāzmu laiks.

Tepat Latvijā

Dzidrs gaiss, pilns prieka un mundruma, pasakains skats, tīkama slodze ķermenim – to visu var izbaudīt, ejot gar jūru no Duntes uz Veczemju klintīm un tad, ja pietiek spēka, uz Salacgrīvu.

Skaties, kur gribi, – viss skaists. Un gaiss smaržo pēc sniega, sveķiem un pavasara. Tikai jāsaģērbjas labi silti, jo vējš te ir ass.

 

LA.lv