×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Ieskaties acīs kaimiņam: atklās izstādi “Rīgas paš/portreti”

Inese Rozentāle / Publicitātes fotoInese Rozentāle / Publicitātes foto

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstāde “Rīgas paš/portreti”, kas kolorīti un daudzpusīgi atklās galvaspilsētu no pašu rīdzinieku skatupunkta, būs skatāma Tabakas fabrikā no 4. līdz 27. jūlijam, vēsta nodibinājums Rīga 2014.

Iesaistot vairāk nekā 500 galvaspilsētas iedzīvotājus, kā arī atzītus fotogrāfus, izstāde piedāvās mūsdienīgu rīdzinieku portretu caur viņu pašu un mākslinieku acīm.

Projekts “Rīgas paš/portreti” apvieno laikmetīgo mākslu ar iedzīvotāju līdzdalību, unikālā veidā izceļot mūsdienu Rīgas raksturu. Izstādes autori ir paši rīdzinieki – simtiem iedzīvotāju no Ķengaraga, Juglas, Torņkalna, Bolderājas un citām apkaimēm, kas izveidojuši savus pašportretus radošās darbnīcās ar vietējiem un ārzemju māksliniekiem.

Toties pazīstami Latvijas fotogrāfi – Iveta Vaivode, Andrejs Strokins, Kaspars Goba, Andris Kozlovskis un Aija Bley – radījuši jaunas portretu sērijas un multimediju darbus, kur galveno lomu ieņem rīdzinieki. Redzami arī leģendārā Argentīnas fotogrāfa Markosa Lopeza šopavasar radītie rīdzinieku portreti krāšņajā Pop Latino stilā.

Iesaistot dažādu apkaimju, paaudžu un tautību rīdziniekus, izstāde ļaus katram ieskatīties acīs tuvākiem un tālākiem kaimiņiem, un novērtēt savas pilsētas dažādību. Dažādajos darbos būs redzami Pārdaugavas jaunieši savās dzīves telpās, Bolderājas azerbaidžāņu kopiena piknikā pie dabas, Juglas neredzīgā ciemata iedzīvotāju veidoti pašportreti mālā, jūrnieki, kas nofotografējušies vēsturiskajā multigrāfijas tehnikā, Autoostas fotobūdiņā noķerti kolorīti rīdzinieki un vēl daudzi citi.

Izstāde būs atvērta katru dienu (izņemot pirmdienas) no plkst.12 līdz 20. Ieeja bez maksas.

Izstādes laikā notiks arī radošās darbnīcas un akcijas, sniedzot iespēju ikvienam apmeklētājam piedalīties un izveidot savu pašportretu. Tāpat darbi būs skatāmi pilsētvidē – sabiedriskā transporta pieturās.

Izstādi “Rīgas paš/portreti” organizē biedrība ISSP, un tā ir daļa no starptautiskā iedzīvotāju līdzdalības un kopienu mākslas projekta “Laikmetīgi pašportreti” (contemporaryselfportraits.com). Projekta mērķis ir veicināt iedzīvotāju līdzdalību radošos procesos, izpaužot savu personisko un lokālo identitāti ar pašportretu palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+