Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
2. jūlijs, 2016
Drukāt

Ieviesīs profesionālo karti

Foto: Shutterstock.comFoto: Shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Valdība otrdien, 28.jūnijā, pieņēmusi noteikumus par Eiropas profesionālās kartes izsniegšanu un anulēšanas kārtību.

Iecerēts, ka šāda karte atvieglos profesionālās kvalifikācijas atzīšanu un veicinās darbaspēka mobilitāti. To ieviesīs, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes modernizēto direktīvu par prasībām profesionālās kvalifikācijas atzīšanai. Eiropas profesionālā karte ir elektronisks sertifikāts, kas tiks izdots profesionālās kvalifikācijas atzīšanai Latvijā reglamentētajās farmaceita, māsas un fizioterapeita profesijās, kā arī nekustamo īpašumu aģenta un kalnu gida profesijās, kas Latvijā nav reglamentētas. Tās mērķis ir atvieglot profesionālās kvalifikācijas atzīšanu citās ES valstīs. Savukārt brīdinājuma mehānisms nozīmē informēt citas ES dalībvalstis par profesionāļiem, kas strādā medicīnā, veterinārmedicīnā vai kam ir saskare ar bērniem, ja viņiem ir ierobežotas vai liegtas tiesības veikt profesionālo darbību savā profesijā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+