Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
2. jūlijs, 2016
Drukāt

Ieviesīs profesionālo karti

Foto: Shutterstock.comFoto: Shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Valdība otrdien, 28.jūnijā, pieņēmusi noteikumus par Eiropas profesionālās kartes izsniegšanu un anulēšanas kārtību.

Iecerēts, ka šāda karte atvieglos profesionālās kvalifikācijas atzīšanu un veicinās darbaspēka mobilitāti. To ieviesīs, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes modernizēto direktīvu par prasībām profesionālās kvalifikācijas atzīšanai. Eiropas profesionālā karte ir elektronisks sertifikāts, kas tiks izdots profesionālās kvalifikācijas atzīšanai Latvijā reglamentētajās farmaceita, māsas un fizioterapeita profesijās, kā arī nekustamo īpašumu aģenta un kalnu gida profesijās, kas Latvijā nav reglamentētas. Tās mērķis ir atvieglot profesionālās kvalifikācijas atzīšanu citās ES valstīs. Savukārt brīdinājuma mehānisms nozīmē informēt citas ES dalībvalstis par profesionāļiem, kas strādā medicīnā, veterinārmedicīnā vai kam ir saskare ar bērniem, ja viņiem ir ierobežotas vai liegtas tiesības veikt profesionālo darbību savā profesijā.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (8)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+