×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Igaunija meklē baznīcā nozagtas senlietas

LETALETA

Igaunijas varas iestādes lūdz palīdzību, lai atgūtu Roslepas baznīcā nozagtas mantas, kuras, pēc policijas domām, varētu būt nokļuvušas Igaunijas kaimiņvalstīs pārdošanai.

22. jūlijā tika atklāts, ka Roslepas kapelā Elbiku ciemā, Lēnes rajonā, notikusi ielaušanās un no baznīcas nozagti vairāki priekšmeti, kas tajā bija izstādīti. Starp nozagtajām mantām ir apzeltīts 1643. gadā darināts Vakarēdiena biķeris un citas ar to saistītas lietas – paliktņi ar Valtera Martena Dreiera zīmogu, dievmaizīšu kārbiņa no niķelēta sudraba ar krustu augšpusē un iegravētu tekstu, biķeris no niķelēta sudraba ar tā pamatnē iegravētu uzrakstu “M. Rösler”, vīna kanniņa ar augšpusē iestrādātiem burtiem “MCP”. Starp nozagtajiem priekšmetiem ir arī divi alvas kausiņi ar zīmogu “S. Ollers” apakšpusē, kā arī svečturi ar zīmogu krievu valodā “P. Svrjugin” to apakšpusē. Nozagti arī citi priekšmeti.

Igaunijas policija pieļauj, ka garnadži sazagtās mantas iecerējuši pārdot Igaunijas kaimiņvalstīs. Policija un Igaunijas robežsardze lūdz kaimiņvalstu iedzīvotājus būt vērīgus, ja mantas tiek piedāvātas pārdošanai. Latvijas Valsts policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lita Juberte “LA” uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotāji, saskaroties ar nozagtajiem priekšmetiem, var vērsties jebkurā policijas iecirknī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+