Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
2. janvāris, 2016
Drukāt

Ilvess un Kupce salaulājušies (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Sestdien, 2.janvārī, ceremonijā Hallistes baznīcā, Igaunijas Vīlandes apriņķī, noslēgta Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa un Latvijas ierēdnes Ievas Kupces laulība.

Hallistē, kas atrodas Latvijas pierobežā aptuveni 30 kilometru attālumā no Rūjienas, pie XIX gadsimtā neoromānikas stilā celtā dievnama ceremonijas viesus, līgavaini un līgavu sagaidīja prāvs žurnālistu un ziņkārīgo pulciņš. Vairāki sveicēji bija ieradušies ar Igaunijas karogiem.

Ceremonijas viesu vidū bija kā jaunā pāra ģimenes locekļi, tā arī Igaunijas un Latvijas prominences.

Jau vēstīts, ka Ilvess, kurš pavasarī šķīra savu otro laulību, ar Kupci saderinājās novembra vidū.

Kupce ir Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītāja. Viņa ir strādājuši dažādās institūcijās ārlietu un drošības politikas jomā Latvijā un NATO, pievēršoties drošības, demokrātijas un cilvēktiesību jautājumiem. 2012.gadā viņa absolvēja profesionālās pilnveides programmu Džonsa Hopkinsa universitātē Vašingtonā un pēc atgriešanās Latvijā bija Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra padomniece. Viņa arī koordinēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (“StratCom”) izveidi Rīgā.

1952.gadā dzimušais Ilvess un 1968.gadā dzimusī Evelīna Inta-Lambota, kas pēc laulībām pieņēma uzvārdu Ilvesa, apprecējās 2004.gadā – gadu pēc savas meitas nākšanas pasaulē. Abiem tā bija otrā laulība. Ilvesam no pirmās laulības ar amerikāņu psiholoģi Meriju Buloku ir 1987.gadā dzimis dēls Lūkass Kristjans un meita Jūlija, kas dzimusi 1992.gadā.

Ilvesa amata termiņš beigsies oktobrī.

Decembrī Ilvess sociālās saziņas vietnēs paziņoja, ka gadījumā, ja apprecēsies ar Kupci, pirms beidzas viņa amata termiņš, Kupce atteiksies no privilēģijām, kuras pēc likuma saņem Igaunijas prezidenta sieva, tostarp no reprezentācijas izdevumiem paredzētās naudas, sekretāra un dienesta automašīnas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. … Apsveicu un novelu vislabako … !

    … Ari Latvijai ieguvums … !

  2. Lai Dievs dod nodzīvot līdz mūža galam laimīgi!

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (59)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (2)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+