×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Indonēzija nepakļaujas starptautiskajiem aicinājumiem un izpilda nāvessodu septiņiem ārvalstniekiem

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Nepakļaujoties starptautiskajiem aicinājumiem, Indonēzija trešdien izpildījusi nāvessodu septiņiem ārvalstniekiem, kas notiesāti par narkotiku kontrabandu.

Starp nošautajiem ir arī divi Austrālijas pilsoņi, un Kanbera, reaģējot uz nāvessoda izpildi, jau atsaukusi savu vēstnieku.

Nāvessods septiņiem ārvalstniekiem un vienam vietējam notiesātajam izpildīts pēc pusnakts paaugstinātas drošības cietumā Kambanganas salā. Tomēr pēdējā brīdī apžēlota kāda Filipīnu pilsone.

“Mēs respektējam Indonēzijas suverenitāti, taču mēs nožēlojam to, kas izdarīts, un turpināt lietas, kā līdz šim, vienkārši nav iespējams,” norādīja Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots.

Austrālieši Endrjū Čans un Mjurans Sukumarans bija heroīna kontrabandistu bandas jeb tā dēvētā “Bali devītnieka” vadoņi, taču Austrālijas varasiestādes apgalvo, ka pēc cietumā aizvadītajiem gadiem viņi esot pilnībā mainījušies.

Austrālija izvērsa masīvu kampaņu, lai glābtu savus pilsoņus, kuriem nāvessods tika piespriests jau pirms gandrīz desmit gadiem.

Līdz šim Austrālija nekad nav atsaukusi savu vēstnieku, reaģējot uz nāvessoda izpildi kādam savam pilsonim, kas notiesāts par narkotiku kontrabandu.

Tikmēr Filipīnas paudušas apmierinājumu, ka to pilsone Džeina Veloso pēdējā brīdī tikusi apžēlota. Viņa tika apžēlota pēc tam, kad aizdomās turētais par sievietes pārliecināšanu viltus ceļā ievest Indonēzijā narkotikas padevās Filipīnu varasiestādēm.

Starp ārvalstniekiem, kam izpildīts nāvessods, ir arī Brazīlijas pilsonis un četri afrikāņi.

Mediji vēsta, ka vismaz trīs no afrikāņiem ir no Nigērijas, taču nav skaidrs, vai viņiem ir Nigērijas vai Ganas pilsonība.

Brazīlijas valdība paudusi “dziļu satraukumu” par nāvessoda izpildi savam pilsonim un paziņojusi, ka šobrīd “izvērtē” savas turpmākās attiecības ar Indonēziju.

Sākotnēji starp tiem, kam bija piespriests nāvessods, bija arī Francijas pilsonis, taču viņam soda izpilde uz laiku atlikta, jo Indonēzijas varasiestādes piekrita viņam izņēmuma kārtā atļaut vēlreiz pārsūdzēt spriedumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+