Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
30. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: “airBaltic” nav saņēmusi “superinvestora” Girmesa solītos miljonus; darījums draud izgāzties (6)

Foto: LETAFoto: LETA

"airBaltic" investors uzņēmējs Montāgs-Girmess

Solīto investīciju kavēšanās dēļ nacionālā lidsabiedrība “Air Baltic Corporation” (“airBaltic”) atlikusi avansa maksājumus par jaunajām “Bombardier” lidmašīnām, šovakar vēstīja LNT raidījums “Ziņas sešos”.

Aviokompānija bijusi spiesta vienoties ar lidmašīnu piegādātāju par avansa maksājumu atlikšanu, jo aizvien nav parakstīts investīciju līgums ar vācu uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu Girmesu. Līdz ar to “airBaltic” nevar tikt pie kopsummā 132 miljonu eiro lielām investīcijām.

“airBaltic” korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags LNT netieši apliecinājis avansa maksājumu atlikšanu, taču neesot varējis atklāt, cik ilgi “Bomardier” būs gatavs gaidīt naudu, ņemot vērā, ka pirmajai jaunajai lidmašīnai Latvijā jābūt jau septembrī.

“Mēs vedam sarunas ar “Bombardier” un esam gandarīti, ka “Bombardier” ar izpratni izturas pret šīm sarunām, jo skaidrs ir tas, ka arī “Bombardier” ir vajadzīgs liels klients kā “airBaltic”, it sevišķi, ja mēs esam apņēmušies pirkt no viņiem vairāk lidmašīnas,” raidījumam sacīja Vanags.

Sākotnēji Satiksmes ministrija prognozēja, ka līgums ar Girmesu tiks parakstīts jau pērnā decembra vidū, pēc tam tika solīts, ka līgums tiks parakstīts šā gada janvārī. Tagad jaunākās prognozes liecina, ka līgumu varētu parakstīt nākamnedēļ, vēstīja LNT.

Kā ziņots, valdība pērn nolēma atbalstīt “Prudentia” izraudzītā Vācijas uzņēmēja Girmesa kļūšanu par “airBaltic” investoru. Girmess pauda gatavību ieguldīt “airBaltic” 52 miljonus eiro, bet valsts pēc tam būtu gatava aviokompānijai aizdot 80 miljonus eiro pamatkapitāla palielināšanai. Šie 132 miljoni eiro veicinātu lidsabiedrības biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. “…mēs vedam sarunas…”. Mans paps teica, ka parasti ved mēslus uz tīruma…

  2. Ja valdības vietā saliktu prieka mājas meičas – sliktāk nebūtu, bet vismaz izskatītos labāk

  3. Viss skaidrs, Vienotība nedabūja ministra posteni, un tāpēc vairs nevar garantēt otkatu

  4. gan jau atkal samuhļīts tā, lai vienīgais maksātājs
    ir LV valsts un kāds trekni uzvārīsies…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+