×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. decembris, 2016
Drukāt

Īpašā dievkalpojumā iesvētīta Lestenes baznīcas kancele un altāris

20161223_ZSkaujas_28

Ziemassvētku priekšvakarā īpašā Ziemassvētku kauju atceres dievkalpojumā tika iesvētīta restaurētā Lestenes baznīcas kancele un altāris, kas dievnamā atgriezušies no Rundāles pils muzeja.

Greznajam altārim, ko pirms 300 gadiem veidojis Ventspils koktēlnieks Nikolauss Sēfrens jaunākais, vēl paredzēti plaši atjaunošanas darbi. Jāatgādina, ka Lestenes baznīcas iekārta izgatavota laikā no 1704. līdz 1709. gadam. Šī iekārta iegājusi mākslas vēsturē kā izcilākais Latvijas baroka laikmeta kokgriezuma ansamblis.

Lestenes dievnams cieta Otrā pasaules kara laikā, bet pēc kara grezno iekārtu pamazām sāka izpostīt. Daļa kokgriezumu nonāca Pūres baznīcā, ko vēlāk nogādāja Rundāles pils muzejā. No Lestenes un Pūres uz Rundāles muzeju pārveda visus vēl esošos iekārtas fragmentus. 20. gadsimta 60. gadu beigās baznīcu pārveidoja par graudu kalti. Un tikai pēc draudzes atjaunošanas deviņdesmito gadu beigās sākās dievnama atjaunošanas darbi. Pateicoties daudzu ziedotāju finansiālajam atbalstam, Lestenes dievnams pamazām atdzimst.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+