×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Irāka no jauna vienosies ar Krieviju par ieroču iegādi

Foto - AFPFoto - AFP

Pēc 4,2 miljardu dolāru vērtā ieroču iegādes līguma anulēšanas Irāka no jauna vienosies ar Krieviju par vērienīgo ieroču darījumu, paziņojis Irākas valdības pārstāvis Ali ad Dabags.

Pastāvot bažām par korupciju, Irāka anulēja šo līgumu, ar kuru Krievija kļūtu par Irākas otro lielāko ieroču piegādātāju pēc ASV. “Irākas valdība līdz šim vēl nav noslēgusi nevienu līgumu par ieroču pirkšanu no Krievijas, bet process virzās uz priekšu, lai iegādātos ieročus,” paziņoja ad Dabags. Viņš atklāja, ka Irākas Nacionālā drošības padome izlēmusi no jauna vienoties ar Maskavu par ieroču iegādi un šim nolūkam izveidota jauna komiteja. “Tā no jauna vienosies ar Krieviju, lai pieliktu punktu aizdomām par korupciju,” norādīja ad Dabags.

Krievijas mediji ziņo, ka līgumā ir runa par 30 helikopteriem “Mi-28” un 42 zeme-gaiss raķešu sistēmām “Pantsir-S1″ un sarunas notiek arī par lielu skaitu iznīcinātāju ” MiG-29″ un helikopteriem, kā arī smagajiem ieročiem. Mediji ziņo, ka ieroču darījums slepeni apspriests jau aprīlī un atkārtoti par to runāts jūlijā un augustā, irākiešu delegācijas vizītes laikā Krievijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+