×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Irbe atlūgumu atsaukt negrasās
 (6)

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlases treneris Artūrs Irbe Latvijas Hokeja federācijai (LHF) iesniegto atlūgumu negrasās atsaukt.

Vakar no rīta A. Irbi uz tikšanos bija aicinājis izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, taču neilgi pirms tās hokeja treneris pavēstīja, ka ģimenes apstākļu dēļ nevarēs ierasties un dodas prom no Latvijas.

Sazvanīts lidostā, Artūrs Irbe īsā sarunā “LA” norādīja, ka LHF prezidentam Kirovam Lipmanam iesniegto atlūgumu atsaukt negrasās. Lūgts precizēt, vai tas nozīmē, ka viņš neturpinās darbu ar valstsvienību arī tad, ja ar ministra Dombrovska iniciatīvu tiks piešķirts trūkstošais trenera sertifikāts, teica, ka nevēlas skriet notikumiem pa priekšu.

Kā ziņots, Irbem nav trenera sertifikāta, tāpēc LHF nevarēja viņam izmaksāt algu. Vjačeslavs Dombrovskis uzdevis ierēdņiem sniegt priekšlikumus sistēmas pilnveidošanai un vēlējās šos jautājumus pārrunāt ar agrāk slaveno vārtsargu. “Mums ir gatavs plāns, lai padarītu sistēmu liberālāku un izciliem sportistiem būtu iespēja kļūt par treneriem, neizejot visu mācību procesu,” vakar teica izglītības ministrs. “Skaidrs, ja sportistam ir izcili sasniegumi, tad nav prātīgi likt viņam četrus gadus mācīties, lai saņemtu trenera sertifikātu. Iespējamie situācijas risinājumi ir vairāki. Ministru kabinets vai Saeima var pieņemt lēmumu par trenera sertifikāta piešķiršanu [konkrētai personai], bet jautājums, vai nepieciešams tik augsts līmenis. Tiesības varam deleģēt arī attiecīgai sporta veida federācijai vai Latvijas Sporta federāciju padomei, kas to pieņem ar balsu vairākumu.”

Vjačeslavs Dombrovskis atzina, ka visi izbijušie profesionāļi uz šādu pretimnākšanu gan nevarēs cerēt: “Runa ir par sportistiem ar izciliem sasniegumiem un pēc definīcijas tādu nav daudz. Hokeja jomā droši vien viņus var saskaitīt uz vienas divu roku pirkstiem.” Viņš domā, ka divu trīs nedēļu laikā jautājums tiks apspriests ministriju valsts sekretāru sanāksmē un pēc tam ceļos tālāk apstiprināšanai valdībā.

Februārī gaidāmās Soču ziemas olimpiskās spēles klātienē paredzējis apmeklēt arī Vjačeslavs Dombrovskis: “Nevaru pateikt precīzu vizītes programmu, bet būšu tur tuvāk olimpisko spēļu noslēgumam.”

Latvijas hokeja izlasei jau pēc divām nedēļām, gatavojoties olimpiskajām spēlēm, paredzētas pirmās divas pārbaudes spēles pret Krieviju. Ja Irbe neatgriezīsies treneru korpusā, komandai tas būs būtisks zaudējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ceram ka vis tiks izdarīts Atbildēt

    ceram ka vis tiks izdarīts kā Dombroskis paziņojis.
    Irbe ir izcils exemplars kas pasaulē ir nesis Latvijas vardu vislabākā veidā. Ar savu izcilo meisterību
    un savu godīgumu pret sportu un pret Latvijas Valsti.

Draugiem Facebook Twitter Google+