Pasaulē
Eiropa

Itālija aicina izveidot migrantu centrus uz dienvidiem no Lībijas0

Foto – LETA/REUTER

Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni pirmdien vizītē Lībijā aicinājis izveidot migrantu uzturēšanās centrus uz dienvidiem no Lībijas, lai bloķētu nelegālo imigrantu mēģinājumus šķērsot Vidusjūru.

“Ceturtdien Briselē mēs kopīgi ar Lībijas varasiestādēm atbalstīsim uzņemšanas un identificēšanas centru izveidošanu uz dienvidiem no Lībijas, uz Lībijas ārējās robežas, lai palīdzētu Lībijai, kā arī Itālijai bloķēt migrāciju,” paziņoja Salvīni, runājot par šonedēļ gaidāmo Eiropas Savienības (ES) samitu.

Salvīni ar šādu paziņojumu nāca klajā kopīgā preses konferencē ar ANO atzītās Lībijas valdības premjerministra vietnieku Ahmetu Maitīku, bet ministrs nepaskaidroja, tieši kurās Āfrikas valstīs būtu jāizveido šādi centri.

Maitīks sacīja, ka Lībija “kategoriski atsakās” izveidot šādus centrus savā teritorijā, un paziņoja, ka Lībija uzaicinās Eiropas Vidusjūras reģiona valstis uz migrācijai veltītu samitu, ko septembrī plānots noorganizēt Tripolē.

Salvīni tikās arī ar Lībijas Nacionālās vienotības valdības vadītāju Fajezu as Saradžu un iekšlietu ministru Abdessalamu Ašuru.

Itālijas jaunā populistu valdība ir atteikusies uzņemt tā dēvētos glābšanas kuģus, kas Vidusjūrā uzņem nelegālos imigrantus, un pieprasījusi lielāku solidaritāti no citām ES valstīm migrācijas krīzes risināšanā.

Salvīni nedēļas nogalē paziņoja, ka labdarības organizācijas, kuras Vidusjūrā glābj bēgļus, var aizmirst par imigrantu nogādāšanu Itālijas ostās.

Ministrs to paziņoja pēc tam, kad Itālijas ostās tika liegts iebraukt Vācija nevalstiskās organizācijas “Mission Lifeline” kuģim “Lifeline” ar vairāk nekā 220 imigrantiem.

Maitīks pirmdien publiskotā intervijā laikrakstā “La Repubblica” pauda cerību sadarboties ar Itālijas valdību krīzes risināšanā.

“Sadarbība starp Itāliju un Lībiju ir izšķiroša,” paziņoja Maitīks, piebilstot, ka nelegālo imigrantu pieplūdums ir “milzīga problēma” arī Lībijai.

“Kontrabandisti, kas nogādā migrantus Itālijā, ir bīstami noziedzīgi grupējumi, kas kavē Lībiju spert soli pretī grūtajai situācijas normalizācijai,” sacīja Maitīks.

“Visai Eiropai jādomā par strukturāliem pasākumiem, kas jāīsteno Āfrikas valstīs, lai apturētu migrantus,” viņš piebilda.

Svētdien Briselē 16 ES valstis sapulcējās uz ārkārtas sarunām, lai runātu par nākotni, neskatoties uz strupceļu jautājumā par to, kam būtu jāuzņem patvēruma meklētāji, kas nelegāli ierodas Itālijā un citās Eiropas valstīs.

LA.lv