×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. novembris, 2012
Drukāt

Itālijas premjers: Eirozona pārvar krīzi

Foto - AFPFoto - AFP

Itālijas premjerministrs Mario Monti uzstāja, ka eirozona pārvar parādsaistību krīzi un dalībvalstis ir apņēmušās pasargāt Eiropas vienoto valūtu.

“Eirozona pārvar krīzi,” Monti norādīja Apvienoto Arābu Emirātu un Itālijas biznesa forumā Dubaijā. “Vairāk par valūtu eiro ir simbols Eiropas integrācijai, ka Eiropas valstis ir apņēmušās to pasargāt un stiprināt.”

Monti komentāri gan izskan dažas dienas pēc tam, kad Eiropas Savienības Statistikas birojs “Eurostat” paziņoja, ka eirozonas ekonomika šā gada trešajā ceturksnī nonākusi recesijā. “Pēdējo sešu mēnešu laikā mēs esam stabilizējuši finanšu tirgus, ieviešot spēcīgu un pastāvīgu fondu – Eiropas Stabilitātes mehānismu,” sacīja Monti. “Savukārt Eiropas Centrālā banka ieviesusi obligāciju pirkšanas programmu, lai nodrošinātu, ka valdību finansēšanas izmaksas atspoguļo to ekonomikas pamatelementus un reformu pūliņus.”

“Nākammēnes mēs pieņemsim konkrētu plānu, lai stiprinātu mūsu ekonomikas un monetārās savienības struktūru, sākot ar vienotas uzraudzības mehānismu bankām, lai nodrošinātu iespēju mums nākotnē ieraudzīt un atrisināt problēmas ātrāk,” uzsvēra premjers. Tikmēr ECB prezidents Mario Dragi šā mēneša sākumā pavēstīja, ka eirozonas ekonomika ir vāja un saglabāsies tāda vēl kādu laiku, ņemot vērā augsto bezdarbu un vājo vispārējo ekonomisko aktivitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+