Latvijā
Vēsture

Īvāns: latviešu garaspēka karaspēks ir dzīvs, un to draudu gadījumā var mobilizēt 0

Latvijas Tautas fronte (LTF), iespējams, nekad vairs neatdzims tādā veidolā, kāda tā bija atmodas laikā pirms 25 gadiem, bet latviešu “garaspēka karaspēks” joprojām ir dzīvs, un to varētu mobilizēt jebkurā brīdī, kad Latvijai draudētu briesmas. To LTF 25.gadadienai veltītajā konferencē Saeimā savā uzrunā uzsvēra LTF līderis Dainis Īvāns.

 

“Pēc mūsu tautas, mūsu nācijas, mūsu Latvijas divām fantastiskām uzvarām 20.gadsimtā, caur kurām mēs iznācām kā uzvarētāji, ir dzīvs un nostiprinājies garaspēka karaspēks. Jebkurā brīdī, kad Latvijai draudēs briesmas, mēs varam mobilizēt šo garaspēka karaspēku, un jaunās paaudzes, kas nav piedzīvojušas atmodas laiku, var lepoties, ka viņi balstās uz šī garaspēka karaspēka vairogiem, ka viņiem ir aizstāvji un viņi jebkurā brīdī garaspēka karaspēku var saukt palīgā, jo to mēs pārmantojam mūsu gēnos un mūsu kultūras atmiņā,” atzīmēja atmodas līderis.

Viņš arī akcentēja, ka žurnālisti bieži jautājot, kur palikusi LTF un tās tradīcijās, kāpēc kustības līderus nemana uz pašreizējās politiskās skatuves.

“Taču es varu teikt, ka, paejot divdesmit pieciem gadiem paejot, man sirds ir mierīga. Vairāk vai mazāk ar mūsu parlamentāro valsts pārvaldi viss ir kārtībā. Mēs esam ielikuši pamatus šai valstij, kuras drošības garantijas ir daudz augstākas nekā tās bija pirms Otrā pasaules kara. Mēs ar to varam lepoties. Var vilties visā, bet nevar vilties Atmodā. Mēs esam Dieva izredzēta zeme un Dieva izredzēta tauta, tāpat kā mūsu brāļi lietuvieši un igauņi Tāpēc gribu pateikties arī viņiem, ka toreiz bijām roku rokā viens ar otru, saskaņojām visu, ” sacīja Īvāns.

Jau vēstīts, ka Saeimā šodien notiek LTF 25.gadadienai veltīta konference “LTF uzvara Augstākās padomes vēlēšanās – parlamentārisma atdzimšana Latvijā”. Sestdien, 5.oktobrī, LTF dibināšanas 25.gadskārtu Rīgā atzīmēs ar bagātīgu pasākuma programmu.

LTF bija sabiedriski politiska kustība un organizācija, kas tika izveidota 1988.gadā. Tai bija izšķirīga nozīme Latvijas neatkarības atgūšanā.

{gallery id=”2220″}

LA.lv