×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

IZM: radīti labvēlīgāki nosacījumi zinātnisko institūciju ES fondu projektiem

zinatne1-ak

Valdība otrdien apstiprināja grozījumus vairākos noteikumos, kas paredz zinātniskajām institūcijām labvēlīgākus nosacījumus Eiropas Savienības (ES) fondu projektu sākšanai, portālu “LA.lv” informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Atbalstītie priekšlikumi paredz zinātniskajām institūcijām būtiski mazināt administratīvo un finansiālo slogu gan startējot projektu konkursā, gan ES fondu projektu īstenošanas posmā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētajā aktivitātē “Atbalsts zinātnei un pētniecībai”.

Turpmāk šajā aktivitātē projektu īstenotājiem nevajadzēs pirms līguma noslēgšanas iesniegt kredītiestādes pirmā pieprasījuma izpildes garantijas vēstuli divu procentu vērtībā no projekta publiskā finansējuma.

“Šis atvieglinājums ir ļoti nozīmīgs tām zinātniskajām institūcijām, kurām nav atvērti savi konti kredītiestādēs. Šodien atceltā prasība kavēja un apdraudēja projektu uzsākšanas procesu, jo pirmā pieprasījuma līguma izpildes garantijas iesniegšana valsts zinātniskajām institūcijām bija apgrūtināta vai pat neiespējama, jo Valsts kase šādas garantijas nesniedz,” skaidro izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

Vienlaikus, lai saglabātu pastiprinātu finanšu apguves kontroli, noteikumi paredz, ka var lemt par projekta līguma laušanu, ja projekta īstenotājs noteiktā laikā nav iesniedzis starpposma maksājuma pieprasījumu vismaz par 35% no pieprasītā publiskā finansējuma apmēra.

Lai sekmētu ES fondu līdzekļu pieejamību tiem projektiem, kuri tiek īstenoti publiskās interesēs, atvieglotas ir arī prasības attiecībā uz avansa piešķiršanu. Lai projektu uzsākšanai saņemtu avansa maksājumu, turpmāk ar saimniecisku darbību nesaistītiem pētniecības projektiem nevajadzēs iesniegt kredītiestādes avansa garantiju.

Savukārt ar saimniecisku darbību saistīta projekta gadījumā prasība iesniegt avansa garantiju paliek spēkā, bet ir ieviests atvieglojums. Tas paredz, ka kredītiestādes garantijas prasītājs var būt vai nu pats finansējuma saņēmējs, vai projekta sadarbības partneris, norāda IZM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+