×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Izmantojot datorvīrusu, Krievijas hakeri izspiegoja ES un NATO amatpersonas (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV kiberdrošības un izlūkošanas uzņēmums “iSight Partners” paziņojuši, ka ar Kremli saistīti Krievijas hakeri, izmantojot nepilnības operātējsistēmas “Windows” versijā “Vista”, kopš 2007. gada izspiegojuši Eiropas Savienības, NATO, Ukrainas un citu valtstu valdības amatpersonas.

Dalasas kiberdrošības uzņēmuma “iSight Partners” izplatītajā 16 lappušu garajā paziņojumā skaidrots, ka hakeri savu upuru datoros ielauzušies ar uz viņu elektroniskā pasta adresēm nosūtīta vīrusa palīdzību. Šis vīruss ticis izstrādāts, lai informācijai attiecīgajā datorā piekļūtu, izmantojot nepilnības “Windows” operātājsistēmās. Kaut arī “iSight Partners” skaidroja, ka uzņēmuma rīcībā nav informācijas par to, kādiem datiem hakeri piekļuvuši, pastāv aizdomas, ka viņi meklēja ziņas saistībā ar notikumiem Ukrainā, kā arī enerģētikas un telekomunikācijas jautājumiem, raksta avīze “The New York Times”.

Kiberdrošības uzņēmuma izplatītajā ziņojumā norādīts, ka Krievijas hakeri vērsušies pret “Polijas enerģētikas firmu un Francijas telekomunikācijas uzņēmumiem, kā arī vairākām akadēmiskajām organizācijām Savienotajās Valstīs”. Turklāt, kā norādījuši “iSight Partners” pārstāvji, krievu hakeri uzlauzuši Ukrainas valdības amatpersonu un vismaz vienas ASV organizācijas pārstāvju datorus arī septembra sākumā Velsā notikušās NATO virsotņu apspriedes laikā. Amerikāņu kiberdrošības eksperti skaidrojuši, ka Krievijas hakeru mērķis nav bijis veikt kibernoziegumu, bet gan izspiegot.

“NATO pārbauda pierādījumus par iespējamo kiberuzbrukumu un cita veida mūsu tīklu izmantošamu. Šo analīzi veic mūsu eksperti, kuriem ir iegūtas zināšanas par kiberkampaņām, kas jau iepriekš vērstas pret NATO. Domājams, hakeru aktivitātes nebūs atstājušas nekādu ietekmi uz NATO slepenajiem tīkliem, kuru darbība nav saistīta ar internetu,” teikts militārās alianses izplatītajā paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Domājams, hakeru aktivitātes nebūs atstājušas nekādu ietekmi uz NATO slepenajiem tīkliem, kuru darbība nav saistīta ar internetu,” teikts militārās alianses izplatītajā paziņojumā.
    ——————————————————————————————–
    Un tātad arī godīgas un uzticamas Saeimas vēlēšanas nebūtu saistāmas ar internetu.

Draugiem Facebook Twitter Google+