Mobilā versija
+13.6°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Uldis Šmits: “Vienotības” izrāde beidzas? (6)

Foto - LETAFoto - LETA

“Vienotības” reģionālo nodaļu aicinājums pasteidzināt partijas ārkārtas kongresa sasaukšanu, iespējams, iezīmē pavērsienu, kas mūs tuvina grūti nosakāma žanra izrādes beigām. Sākums bija teju komisks – tūlīt pēc 12. Saeimas ievēlēšanas deputāts Junkurs saņēma “darba piedāvājumu ārpus Latvijas” un nolika mandātu. Savukārt kulminācija jeb premjeres Straujumas demisija uzdzina diezgan drūmas pārdomas, tāpat kā izrādes turpinājums. “Vienotības” vadība un galvenā režisore Solvita Āboltiņa, šķiet, uzskatīja, ka skatītājiem jāņem par labu viss, ko tiem rāda, lai gan viņi bija cerējuši redzēt ko citu. Turklāt 2014. gada oktobrī “Vienotība” ieguva krietni daudz balsu, tā teikt, uz parāda, kas skatītāju vietās nonākušajiem vēlētājiem jo­projām nav atdots. Ja neskaita varbūt nelielu daļu, kas tika atstrādāta laikā, kad Latvija prezidēja ES Padomē. Tomēr stāsts vairāk ir par to, kā aizkulišu spēles spēj iespaidot valsti. Un par to, kā vadošie politiķi skaidro savu nostāju, ja vispār to dara.

Partiju iekšējās nesaskaņas pastāv gandrīz visur, un reizēm atšķirīgo viedokļu izklāstīšana un pat diskusiju izvēršana plašākā sabiedrībā ir neizbēgama nepieciešamība. Piemēram, uzskatu sadursme britu konservatīvo aprindās drīzā referenduma sakarā iederas vispārējās debatēs par valsts nākotni. Londonas mērs Boriss Džonsons aģitē par izstāšanos no Eiropas Savienības, bet viņa tēvs Stenlijs, savulaik arī samērā pazīstams politiķis, iestājas par palikšanu, taču tas diez vai sagandēs abu attiecības. Vācijā kristīgo demokrātu vairākums prasa iegrožot migrantu pieplūdumu, taču viņi negrasās gāzt Merkeles valdību. Francijas labējo partija “Republikāņi” (bijusī UMP) gatavojas iekšējā balsojumā izvirzīt valsts prezidenta amata kandidātu un tāpēc gaidāma pamatīga villošanās, taču vēlāk tā noplaks. Starp citu, jau pieteiktie un paredzamie pretendenti šī gaidāmā notikuma sakarā ir uzrakstījuši grāmatas, kurās autori izklāsta savus iekšpolitiskos un ārpolitiskos redzējumus, šo to pastāsta no personiskās pieredzes, no iecerētā, no filozofijas un ideoloģijas. Sava veida aģitācijas literatūra, kas nemaz nav pārāk garlaicīga, un partijas šefa Nikolā Sarkozī sacerējums (“La France pour la vie”) pat dēvējams par dižpārdokli. Iespējams, grāmatas panākumus noteica tajā iztirzātās kļūdas, ko viņš, pēc paša atzinuma, pieļāvis, būdams Elizejas pilī…

Protams, Latvijā karjeras pilnbriedā esošo vai amatos tikt gribošo politiķu tradīcijas ir citādas. Problēma tā, ka daudzi mūsu tautas priekšstāvji un lēmēji neizsaka nekādu jēgpilnu viedokli arī par tiem vēlētājus interesējošajiem jautājumiem, kurus tomēr pienāktos nopietni apspriest. Arī norises “Vienotības” aizkulisēs, ja tās traucē darbību uz skatuves.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai tad visi norādījumi jau izpildīti?!

  2. Es, ko pļāpā, nekad vieta tukša nepaliek. Šorīt pa TV pastāstīja , ka ZZS apsteigusi pat Saskaņu un ir 1. vietā. Uzmetīsim Vienotības zārciņam 3 saujas rupjas smiltis! Dievs redz visu!

  3. Nekas nav beidzies un nebeigsies,jo cita sakarīga politiskā spēka par ko balsot nemaz nav,nacionāli noskaņots latvietis taču nebalsos par Saskaņu,tāpat kā izglītots latvietis nebalsos par ZZS ar Lembergu priekšgalā,tā ka atliks tikai savu balsi nodot par V ienotību.

  4. Solvitin,nu gan mes sataisijam smuci.Nekas ,ne tadi sudi vien taisiti.

  5. Vai ir palicis,ko zagt.? Ja ir, es gribu tikt par deputatu

    • Vilīt, vai pats neredzi, ka nav vairs ko zagt, medicīnai vispār naudiņas nav, kaut gan iepriekšējos gados vēl bija, bet tagad, kas ekonomika strauji attīstās, tās paliek aizvien mazāk?

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (11)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pie domes durvīm manītas lāča pēdas

Vakar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts partijas “Saskaņa” saraksta līderis Andrejs Elksniņš. Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts “Saskaņas” saraksta līderis Aleksandrs Bartaševičs. Līdz ar to šobrīd “Saskaņa” nonākusi pie abu Latvijas lielāko pilsētu – Rīgas un Daugavpils, kā arī Rēzeknes vadības grožiem. Jūrmalā “Saskaņa” veido koalīciju ar ZZS.

Partija “Saskaņa” maksimāli izmantojusi to, ka atrodas opozīcijā un nepiedalās valsts pārvaldē, tādēļ partijas nākšana pie varas lielākajās Latvijas pilsētās ir likumsakarīga, šādu viedokli aģentūrai LETA paudis politologs Filips Rajevskis. Viņš gan to neuztver kā nopietnu atspēriena punktu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās: “”Saskaņa” ir bijusi ļoti konsekventa, jo nelauž līgumu ar partiju “Vienotā Krievija”, aktīvi uzstāj uz attiecībām ar Krieviju un nemainīgi negatīvi attiecas pret Latvijas līdzdalību NATO. Šī būs tā robeža, kas “Saskaņai” kā kreisajiem neļaus pilnīgi izpausties, jo, lai gan cilvēkiem varētu patikt kaut kādi ideoloģiski punkti viņu programmā, tomēr nedomāju, ka vairākums cilvēku ir tik prokrieviski orientēti.”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (6)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+