×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Izstādes “Ceļā uz latviešu tautu” noslēgumā – tikšanās ar veidotājiem (2)

LNVVM fotoLNVVM foto

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izstādes “Ceļā uz latviešu tautu” pēdējā dienā, 18. septembrī plkst. 12, aicina uz tikšanās ar tās veidotājiem, LA.lv uzzināja muzejā.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM).00, Brīvības bulv. 32, Rīgā, aicina tikties ar izstādes “Ceļā uz latviešu tautu” veidotājiem –.

Kopš pagājušā gada oktobra beigām muzejā bijusi apskatāma izstāde “Ceļā uz latviešu tautu”, kuru veidojuši LNVM Arheoloģijas departamenta speciālisti Vitolds Muižnieks, Baiba Vaska, Baiba Dumpe un Irita Žeiere.

Tā veltīta latviešu tautas veidošanās vēsturei, kas aptver laika posmu no 13. līdz 19. gadsimtam un ir turpinājums LNVM ciklam “Latviešu saknes”, aptverot Latvijas sentautu (kuršu, zemgaļu, lībiešu, latgaļu un sēļu) vēsturi. 18. septembris ir izstādes pēdējā diena.

Tās veidošanā izmantoti muzeja arheoloģijas un etnogrāfijas krājuma materiāli, rakstīto avotu liecības un valodniecības materiāli. Lielāka uzmanība veltīta arheoloģiskajām liecībām, kuras ļauj izsekot izmaiņām materiālajā un garīgajā kultūrā, kā arī atklāj etnisko procesu norisi apskatāmā periodā.

Ieejas maksa – 0.75 eiro skolēniem, 1.50 eiro studentiem un pensionāriem, 3 eiro pieaugušajiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nav pieļaujami , ka visas nācijas , vēsturiski svarīgas izstādes apskates tiek organizētas kā ,, sia Latvija,, , t.i. par naudu !
    vai tad nav pietiekami pretīgi , ka Saeima un Valdība jau ,, funkcionē ,, pēc tāda ,, principa ,,

  2. nav pieņemami , ka visas nācijas, vēsturiskas nozīmes izstādes ir jāorganizē kā ,, sia Latvija ,, , t.i. par naudu !
    vai tad nav pietiekami pretīgi , ka gan Saeima , gan Valdiba ,, funkcionē ,, pēc tādas ,, kārtības ,, ?

Draugiem Facebook Twitter Google+