Tehnika
Auto un moto

Izturības sacensībās uzvar apdomīgākie 0


Dažviet 2WD un 4WD automobiļu trases gāja paralēli, un tad varēja uzskatāmi redzēt, ka šādos apstākļos ātrākie ir speciāli sagatavoti apvidus automobiļi.
Dažviet 2WD un 4WD automobiļu trases gāja paralēli, un tad varēja uzskatāmi redzēt, ka šādos apstākļos ātrākie ir speciāli sagatavoti apvidus automobiļi.
Publicitātes foto

Aizvadītajā nedēļas nogalē karjeru “Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” apkārtnē Ozolnieku novadā netālu no Emburgas norisinājās auto un moto izturības sacensību 2015. gada sezonas pirmais posms.

Vieglo automobiļu 2WD un apvidus automobiļu klasēm notika trīs un sešu stundu sacensības, bet motociklu un kvadriciklu braucēji sacentās četru un sešu stundu ieskaitēs. Sacensību organizatori bija izveidojuši trīs paralēlas trases, kuras savā starpā nekrustojās. Aptuveni četrus kilometrus garajā trasē sacentās vieglie automobiļi, sešu kilometru aplis bija paredzēts apvidus automobiļiem, bet septiņu kilometru trase motociklu un kvadriciklu braucējiem. Vieglo automašīnu grupā šoreiz startēja tikai klasiskie VAZ markas automobiļi, kopskaitā deviņi. Starp tiem bija arī divas igauņu komandas un īpaša žurnālistu komanda. Katrā komandā ar vienu automašīnu drīkst piedalīties līdz četriem sportistiem, taču dažās komandās bija arī pa diviem vai trim dalībniekiem.

Izturības sacensību patiesā būtība atklājas tikai distances otrajā daļā, kad trase kļūst arvien smagāka un tehnikai parādās pirmās noguruma pazīmes. Piemēram, žurnālistu komandas žigulītis izturēja četras stundas, bet tad nācās izstāties, jo mašīnas aizmugures piekarei radās bojājumi, kurus uz vietas novērst nebija iespējams. Taču dažas komandas sacensību laikā paguva paveikt visai nopietnus remontus un atkal turpināt braucienu – sajūga, pusass vai karburatora maiņa izturības sacensību laikā nav nekas neparasts.

Taču galvenā panākumu ķīla šāda veida pasākumā ir apdomīga braukšana ar nolūku pasaudzēt mašīnu. Protams, pieredze un meistarība ļauj braukt gana ātri un tajā pašā laikā prātīgi. Arī tehnikas sagatavošanai ir ļoti liela nozīme.

Auto trīs stundu izturības sacensību Latvijas čempionāta pirmajā posmā “Ozolnieku 3H un 6H cross country” 2WD klasē uzvarēja komanda “IDEA” (Ivars Pētersons, Uldis Pētersons, Andris Upenieks, Dace Upeniece). 4WD klasē gan trīs, gan sešu stundu ieskaitē labākie bija Liepājas rallija komandas braucēji Guntars Laugalis, Uldis Lepiksons un Ainars Šteinbergs. Motociklu klasē četru un sešu stundu sacensībās “Ozolnieku 4H un 6H komandu kross” nepārspēta palika “MX Bieriņi” komanda (Uldis Veidenieks, Jānis Freimanis), bet kvadriciklu klasē pirmie bija “CAMK Latgale” braucēji Gunārs Bucenieks un Reinis Balodis.

Biedrības “Tempo 24” sadarbībā ar LAF un LaMSF organizēto izturības sacensību otrais posms notiks 31. maijā.

LA.lv