Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
29. maijs, 2015
Drukāt

Ja darba devējs bijis negodīgs (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kā manu darba stāžu ietekmēs tas, ka 90. gados strādāju darba vietā, kur darba devējs tikai izlikās, ka maksā nodokļus, bet patiesībā tos nemaksāja?” Agnese D. Liepājā

Atbild Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Dace Trušinska: “No 1991. gada 1. janvāra saskaņā ar tiesisko regulējumu (1990. gada 14. decembra likumu “Par sociālo nodokli”) darba devējam, ar kuru persona stājusies darba attiecībās, bija jāreģistrējas kā sociālā nodokļa maksātājam un jāveic sociālā nodokļa maksājumi normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā. Pēc likuma “Par valsts pensijām” pārejas noteikumu 2. punktu, no 1991. gada 1. janvāra līdz 1995. gada 31. decembrim apdrošināšanas stāžu veido darba periodi, kuros bija jāveic, bet attiecībā uz pašnodarbinātām personām, darba periodi, kuros ir veiktas valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas. Vērtējot apdrošināšanas periodus minētajā laika posmā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pārbauda, vai darba devējs no 1991. gada 1. janvāra līdz 1995. gada 31. decembrim bija reģistrēts kā sociālā nodokļa maksātājs.

Ja ieraksti darba grāmatiņā vai citos dokumentos (kolhoznieka darba grāmatiņā, darba līgumā un dokumentos par tā izpildi, Latvijas valsts arhīvu izziņās) par periodu, kas beidzas laika posmā no 1991. gada 1. janvāra līdz 1995. gada 31. decembrim, ir veikti atbilstoši normatīvos aktos noteiktajam un darba devējs ir bijis reģistrēts kā sociālā nodokļa maksātājs, tad attiecīgais darba periods tiek ieskaitīts personas apdrošināšanas stāžā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Darba devēju vienkāši aprakt! Citas iespējas nepastāv!

  2. nelāga ietekmēs!

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+