Mobilā versija
+4.0°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
29. maijs, 2015
Drukāt

Ja darba devējs bijis negodīgs (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kā manu darba stāžu ietekmēs tas, ka 90. gados strādāju darba vietā, kur darba devējs tikai izlikās, ka maksā nodokļus, bet patiesībā tos nemaksāja?” Agnese D. Liepājā

Atbild Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Dace Trušinska: “No 1991. gada 1. janvāra saskaņā ar tiesisko regulējumu (1990. gada 14. decembra likumu “Par sociālo nodokli”) darba devējam, ar kuru persona stājusies darba attiecībās, bija jāreģistrējas kā sociālā nodokļa maksātājam un jāveic sociālā nodokļa maksājumi normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā. Pēc likuma “Par valsts pensijām” pārejas noteikumu 2. punktu, no 1991. gada 1. janvāra līdz 1995. gada 31. decembrim apdrošināšanas stāžu veido darba periodi, kuros bija jāveic, bet attiecībā uz pašnodarbinātām personām, darba periodi, kuros ir veiktas valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas. Vērtējot apdrošināšanas periodus minētajā laika posmā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pārbauda, vai darba devējs no 1991. gada 1. janvāra līdz 1995. gada 31. decembrim bija reģistrēts kā sociālā nodokļa maksātājs.

Ja ieraksti darba grāmatiņā vai citos dokumentos (kolhoznieka darba grāmatiņā, darba līgumā un dokumentos par tā izpildi, Latvijas valsts arhīvu izziņās) par periodu, kas beidzas laika posmā no 1991. gada 1. janvāra līdz 1995. gada 31. decembrim, ir veikti atbilstoši normatīvos aktos noteiktajam un darba devējs ir bijis reģistrēts kā sociālā nodokļa maksātājs, tad attiecīgais darba periods tiek ieskaitīts personas apdrošināšanas stāžā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Darba devēju vienkāši aprakt! Citas iespējas nepastāv!

  2. nelāga ietekmēs!

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+