×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. jūlijs, 2017
Drukāt

Einārs Cilinskis: Oligarhu sarunās pārsteidz tikai rupjību īpatsvars (16)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Saruna ar Saeimas deputātu no Nacionālās apvienības 
Eināru Cilinski.

Vai lasāt “Rīdzenes” sarunas no “oligarhu lietas”, kur Ainārs Šlesers, Aivars Lembergs un citi kārto politbiznesu?

E. Cilinskis: Jā.

Kāda reakcija, secinājumi tik pieredzes bagātam politiķim kā Cilinska kungs?

Pārsteigumu rada tikai rupjību īpatsvars. Tas, ka šādas sarunas notika, ne mazākā mērā neizbrīna. Daļa sabiedrības ļoti šūmējas par runāto, bet domā, ka kāds viņu vietā ko izdarīs. Bet arī šī daļa, kurus notikušais uztrauc, šķiet mazākumā. Lielākā daļa, vai nu lasot vai nelasot laikrakstus, vienkārši ņem un ievēl Saeimā tādus kungus kā “Rīdzenes” sarunu dalībnieki. Es no sarunām esmu izlobījis konkrētu lietu, ar ko pastrādāt. Proti, par Kundziņsalas minerālmēslu termināli, kam Šlesers liek Rīgas domes “partneriem” sadabūt visas nepieciešamās atļaujas. Tas ir diezgan bīstams objekts, jo tiek pārvadāti sprādzienbīstami minerālmēsli. Veids, kā tiek sarunātas atļaujas, rada šaubas, vai vides risku bīstamība ir pietiekami izvērtēta. Apraksts dod man pamatu atgriezties pie notikumiem un vismaz pārbaudīt atļauju likumību.

Redziet, un jūs sev esat atradis darbiņu, kaut arī Ģenerālprokuratūrai bijis par maz izejmateriāla, ko nest uz tiesu. Lasu, ka “Vienotība” gribējusi ar jauno KNAB direktoru vēlreiz paanalizēt, gūt skaidrojumu bēdīgi slavenajiem ierakstiem, bet koalīcijas padomē ZZS un NA iebilduši?

Nacionālā apvienība padomē neizteicās šajā sakarā. Jaunais KNAB priekšnieks Jēkabs Straume atstāja labu iespaidu. Straume teicis, ka neredz pamatu “oligarhu lietas” atkārtotai izmeklēšanai, bet varbūt novērš kāda uzmanību, tā sacīdams? Skaidrs, ka KNAB šefs nevar nākt pie deputātiem un atklāt par savu darbinieku operatīvajām izstrādēm. Dosim Straumem laiku, netirdīsim pirmajā nedēļā, vērtēsim pēc darbiem. Ja nu viņam nesekmēsies kā iepriekšējiem priekšniekiem nesekmējās – jā, tad ar iestādi tiešām būs slikti.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kā var iedomāties,ka Latvijas tauta ir spējīga ievēlēt valsts prezidenta statusam atbilstošu personību!!!To sekmīgi var veikt tauta,kuras lielākā daļa INTERESĒJAS UN ARĪ ORIENTĒJAS POLITIKAS procesos. Bet tādu ir tikai kāda 3. daļa.Pārējie ir tik truli,ka negrib saprast elementāro,ka jēdziens – politika nozīmē valsts pārvaldi, un savukārt valsts pārvalde nosaka tautas dzīves kvalitāti. Kā var neinteresēt paša dzīves kvalitāte!!! Jā neinteresē pašam sava,tad neinteresē arī kopumā valsts attīstības kvalitāte kopumā,jo to izprast prātiņš ir par īsu. Galvenais ir gastronomiskās un citas baudas,tāpēc jātiek pie naudas,vienalga kādā ceļā. Bet kur paliek morāles vērtības!!! Vispirms bija VĀRDS un tikai pēc tam sekoja matērija. Bet mūsu politikāņi tikai skandina par ekonomiku rītā un vakarā, bet bez morālā mugurkaula,bez sirdsapziņas un goda izjūtas valsts nekad nebūs stipra.
  ZZS sevi reklamē kā saimniekus savā zemē,bet drīzāk jau ir izsaimniekotāji,jo drīz arī savas zemes vairs nebūs,tāpat kā dabīgo mežu.,kas bija un ir mūsu valsts lielākā bagātība, bet vai būs mūsu bērniem un mazbērniem!!!

 2. Vai tad jau esam aizmirsuši video, kur Rīgas domē Šlesers ar Ušakovu pie prezidija galda, tik pat rupji aprunāja ievēlētos deputātus?

 3. Mani pārsteidz, kā šovakar(Tiešajā runā) spirinājās rudā bestia ar patapovu! Krampi var dabūt no smiekliem kā šīs jau iesāk pirmsvēlēšanu kampaņu! 😀 Tak pilnīgam idiotam jābūt, lai kaut 1/10 no tā visa noticētu! Krimināllietu izbeidz(ko starp citu iesāka tajā laikā kad rudā rāvās politikā) un nu var nomelnot cilvēkus! Traks var palikt ar šīm mūsdienu oligarcēm kuras nevar un nespēj pieņemt ka tauta viņas ienīst un tādēļ safabricējot meklē katru salmiņu pie kura pieķerties!

 4. Eini lauciniek, ej ielas slaucīt.

 5. Visi laucinieki tā runā.

 6. Krieviski jebkuru domu var izteikt ar trīs ,četriem pašiem populārākie vārdiem dažādās kombinācijās un locījumos.Ne tikai mūsu oligarhi bet pat latviešu bērnu dārza audzēkņi un skolnieki pārņēmuši šo praksi daļēji vai pilnībā.Oligarhi ir izglītotāki ļaudis un to ,,bļ,, lieto pieturas zīmju vietā vai kā iestarpinājumu.
  Cara laikos krievu aristokrātija domāja vāciski ,runāja franciski ,bet ar saviem dzimtcilvēkiem lamājās krieviski.

 7. Zaļā partija nav iesūnojusi, bet gan pārvērsta par fikciju un Lemberga sulaiņiem.
  Tavars vien ir ko “vērts”- sumina Trampu, sludina, ka globālās klimata pārmaiņas ir izdomājums. Civilizētā Eiropā no patieso zaļo puses kaut kas tāds nebūtu iedomājams.

 8. Visu cieņu Cilinskim, kas, pretēji Gerharda jumtam, uzskata, ka Kolegovai jăatbild par nespēju kontrolət atkritumu apsaimniekošanu

 9. Tas, ka šādus rupekļus un bandītus ievēl, liecina par tautas stulbumu.
  Ventspils vēlētāji patiešām ir fenomens- skaidri zinot, ka Lembergs tiek tiesāts par smagiem noziegumiem, lumpeņi joprojām par viņu balso. Cerībā, ka atmetīs drupačas no dzīru galda.

 10. Mani gan tas nepārsteidz. Joprojām nesaprotu tos,kuri par viņiem balso un dažu labu pat ceļ debesīs. Vai nedzirdējāt ,kā RD sēdē sarunājās Ušakovs un Šlesers? Tā taču nebija privāta saruna.Ušakovs sen ir parādījis,ko domā par Latviju ,latviešu valodu un latviešiem,bet ir taču tādi idioti,kuri par viņu balso.Lembergs ņirdz,bet daži saka,ka smaida.Diemžēl jāsaka ,ka esam stulbi un tādi vēl taisās vēlēt prezidentu.Vispirms ievēlam normālu Saeimu un tad arī būs normāls prezidents.

 11. Krievija nelava savas ostas buvet sito bistamo terminali . Kads labums Latvijai ? Pelna aiziet krievijas oligrha kabata . Nodoklos musu budzets sanem apalu nulli . Tadi luk ir musu zalie .

 12. Un Lembergs joprojām ir cienijams viesis saeimas namā. Tāda, lūk, ir ZZS politika.

 13. Cukurdupsīša smalkās austiņas bla

 14. Mani arī pārsteidz, tas nihilisms, rupjība! Viņiem visus pied…., jo domā, ka ir kaut kas vairāk? Jā, viņi ir! Jo viņi tika pie “valsts kases” izlaupīšanas un mēs esam tie palika ar garu degunu un joprojām esam, kas viņiem, nu, nemaz nav vajadzīgi, varbūt tikai 1x 4 gados! Lielu daļu cilvēki tādēļ, vairs nedzīvo Latvijā, jo viņi izvēlējās dzīvot cilvēku cienīgu dzīvi.

Draugiem Facebook Twitter Google+