×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. februāris, 2016
Drukāt

Jāmācās angļu valoda, Kučinska kungs, iesaka Vīķe-Freiberga (46)

Foto- LETAFoto- LETA

Bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga.

Māris Kučinskis nebija ņēmis nopietni sava kādreizējā partijas biedra Andra Šķēles aicinājumu tautai mācīties angļu valodu. Jaunais premjers atzinās, ka labāk prot skolas laikā apgūto vācu valodu, angļu – tikai sarunvalodas līmenī. Vaira Vīķe-Freibega viņam iesaka ziedot laiku labākas angļu mēles apguvei – vecums neesot šķērslis.

“Politika ir komunikācija, izteikšanās spēja, jo tā labāka, jo darbs vieglāk padarāms – tur nevar būt divu domu,” pēc savas pieredzes spriež eksprezidente, kuras svešvalodu prasme atkausējusi daža laba politiķa sirdi. Viņas burvīgā franču valoda, kā to raksturojis Francijas prezidents Žaks Širaks, komplektā ar precīzi izklāstītu informāciju palīdzējusi atrisināt iestrēgušo Latvijas vēstniecības ēkas problēmu, kuru francūži bija atdevuši Padomju Savienībai.

Tomēr vājas svešvalodas dēļ valstsvīrs nav norakstāms. Ne mazums politiķu mierīgi komunicē dzimtajā mēlē ar tulku pie sāniem, novērojusi Latvijas korespondente Briselē Ina Strazdiņa. “Dzimto valodu saziņā vairāk izmanto tieši lielo nāciju politiķi, piemēram, no Spānijas, Francijas, Itālijas. Francijas prezidenti vienmēr un visur runā tikai franciski, arī poļi izmanto iespējas runāt savā valodā,“ žurnāliste stāsta „Mājas Viesim“, kas jaunākajā numurā pievienojies diskusijai par politiķiem un svešvalodām.

Žurnāla “Mājas Viesis“ 17. februāra numura rakstā par politiķu svešvalodu prasmēm lasiet arī, kā Francijas prezidents pie vakariņu galda izlicies, ka neprot angļu valodu, bet tulks pārcenties, tulkojot Krievijas prezidenta Vladimira Putina skarbo komentāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. un interesanti kaa taads cilveeks kursh muusdienaas nezina angliski ir ticis ( JAU ATKAL ) par premjeru ministru ? Suunu ciems ir un paliek suunu ciems

 2. Nu, kam tā maskaļu mēle? Pat Krancim tā neder.
  Utubungas, lielības maisi, muļķi, kuŗi domā ka ir gudri.
  Lai tie maskaļu okupanti lasās uz savu rodzinu, ko te melšās un plēšās?
  Šagai domoi, Vaņka, tebja vobla ždijot.

 3. Bet kā tad cienītā kundze, pati būdama valsts prezidente, tā arī neiemācījās pareizi runāt latviešu valodā UN BŪDAMA VALSTS PREZIDENTE!!!???? Kādēļ gan premjers, cienot savu valsti, nedrīkstētu runāt latviski ? Priekš kam domāti tulki? Arī tie, kas lepojas ar labām angļu valodas zināšanām tā domā tikai paši, bet kā viņu runa izklausās angļu ausīm?

  • to ESMAIJAI un līdzīg. Atbildēt

   Kapēc jūs necepaties par to latviešu val.cienīšanu,kad pašu !!! tēvzemē Kučinskis to neciena,bet ar krievu žurnālistiem muld slāviski??Šodien LTV rādīja ES kur 28 valstu premjeri apsprieda Kamerona pretenzijas,VISI dokumenti no viņa !!! bija angļu val.,debates un pretenzijas arī.Tulki drīkstēja būt blakus istabā.Vai tad priekš tupā Kučinska mainīs VIAS ES normas??
   Kur tik pēkšņa divkosīga mīlestība pret latv.val.?Droši pats fiksi pārejat uz okupantu mēli.Beidziet murgot ja esam iestājušies ES un viņu miljonus sūcam.Būdami PSRS tu arī ķērci par valsts val.kuru krievs pat nepieļāva,”patriot”?

 4. Ar ko angļu (amerikāņu ) valoda ir labāka par citām Eiropas Savien’bas valodām??? Ja ciena savu valsti, tad oficiālos gadījumos būtu jārunā savas nacionālās valsts valodā – lai tulko tulki.
  Un vispār, lielākajā Eiropas daļā runā vāciski – Vācija, Austrija, Lusemburga, Lihtenšteina, Šveice ~ 98 miljoni iedzīvotāju, bet Lielbritānijā tikai aptuveni 65 miljoni. Diemžēl Latvijā ” dievina” amerikāņus, tāpēc dod priekšroku angļu valodai.

  • hu gan…Pirms pēdējā pasaules kara, starptautiskā valoda bija franču…mans tēvs to pārvaldīja un mēģināja
   mums bērniem ari iedzīt…Šodien tā ir angļu, vai jums ASV patīk. vai ne….Latvijā tauta vel ar prieku buldurē okupantu iedresēto valodu. Man grūti saprast to “Amērikas” nicināšanu, ko jūtu Latvijā,tajā pašā laikā cienot bijušos okupantus. Laikam jau tā ir, kā dzirdēju jau bērnībā, ka latvieši vienmēr bijuši padevīgi apspiedējiem…un ari šodien. krievu propagandu latvieši strebj ar zupas karotēm…Žēl!

   • P.S. Uzskatu, ka ja pilnīgi labi nepārvaldiet kādu svešvalodu (angļu)…tad labāk savā valsts valodā, lai tulko…Kā ari, VVF’s latviešu valoda ir precīza un tīra….šķiet kritiķis ir pieradis pie biezā slavu akcenta
    kurā tagad tauta runā Rīgas ielās….

 5. skaidrā latviešu valodā! (cien.Freibergas k-dze!)

 6. Atkal tiek pierunāti politiķi uz pielīšanu kaut kādai Eiropai, mēs paši esam Eiropa un mums visur jārunā tika savā valodā, lai pasaule zina, ka netaisāmies locīties kaut kādas iedomātas eiropas priekšā.
  Franči pat biznesā nerunā citās mēlēs, kur nu vēl kautkādos ES parlamentos vai citur
  Kučinskim vienmēr jārunā tikai savas valsts valodā, lai tie tur zina, ka viņš nav vad
  ams no malas, bet pats zina ko dara.

  • Kāpēc premjeram nevar būt tulks, ja VVF bija pat savs stilist un frizieris.

  • Nu taisni kā dombravu vai parādnieku stilā!
   Eiropa nav tur kaut kāda! Tur dzīvo pasaules attīstītākā civilizācija. Runāšana angļu valodā nav pielīšana, bet gan inteliģences pazīme.Francijas, Vācijas vadītāji nenoliedzami labi prot angļu valodu.Nesalīdzini Latviju ar Franciju, Vāciju, kuras ir lielvalstis. Mēs diemžēl esam aizspriedumaina province, kur pat bēgļui negrib uzturēties. Tā diemžēl arī skatās uz mūsu pēdējo gadu valsts vadītājiem, izņemot, protams, VVF un Dombrovski.
   Inteliģentam cilvēkam, nerunājot par VALSTS SEJU un otro augstāko amatpersonu, ir jāprot angļu valoda.

 7. Valodas protams jāzina. Domāju ,ja viņš piekrita kļūt par premjeru,tad viņš par sevi ir pārliecināts.Neviens aiz ausīm viņu nevilka šajā krēslā.Galvenais šeit iekšēji būt gatavam ieviest valstī kārtību,ja tas būs redzams,cilvēki atbalstīs. VVF ar savām brīnišķīgajām valodas zināšanām tik ilgi braukāja pa pasauli kamēr mājās palikušās amatpersonas valsti nolaida uz grunti tika iedzīta parādu jūgā.Tāds ir sausais iznākums.

 8. Из-за неэффективного использования ресурсов Латвия ежегодно теряет около одного миллиарда евро, сказала в интервью передаче «900 секунд» телеканала LNT бывшая премьер-министр Лаймдота Страуюма.
  Вопросы, связанные с эффективным использование природных ресурсов будут приоритетом ее работы на посту руководителя парламентской комиссии по долгосрочному развитию.

  Ранее этот пост занимал новый премьер Марис Кучинскис.
  Так какого хрена нужны такие правители? Чтобы получать астрономические зарплаты?
  И куда смотрит ген.прокуратура???

 9. Nu neder nekur ta krievu valoda.Varbut Kengaraga,Baltkrievija,Ukraina ,Narva. Bez anglu valodas nevienu Brisele neuzskatis par istu eiropieti.

 10. Nevajag sevi un savu tautu pazemot sludinot, ka nevajag zināt ne angļu, ne kādu citu valodu, tikai latviešu. Noteikti jāzina! Jāmācās! Un mēs varam iemācīties! Nepiekārsim sev atpalicības zīmi, ka nevajag, nevaram utt. Freiberga sacīja pilnīgi pareizi un mēs bijām lepni, kad viņa pārstāvēja Latviju ārzemēs. Kas tas par valstsvīru, kurš nezin valodas! Un vēl pie tik lielām iespējām to mācīties.

 11. VVF ieviesa ačgārno teicienu – katrs viens – …….tā latvieši nerunā !!!

 12. Bija mums tāda prezidente VVF. kura apsolījās gada laikā iemācīties runāt kriieviski. Diemžēl – nekas neiznāca. Tā arī palika ieceru līmenī.
  Bez tam – arī valodas prasme vēl neko nedod. dažs pat savā dzimtajā latviešu mēlē dreijā tādas tukšas frāzes vai runā tik formāli, ka pēc piecu minūšu klausīšanās klausītāji vienkārši atslēdzas.
  Un par ekonomiku arī slavenā VVF neko prātīgu nespētu pateikt ne franču, ne latviešu valodā.

  • Viena no Vairas prezidentūras pozitīvajām pusēm (un ir arī vairākas negatīvās) bija tā, ka viņa neiemācījās runāt krieviski. Tas vismaz atgādināja Pūķinam un citiem krievu dižvīriem, ka Latvija nav Krievijas guberņa.

   • Latvija nav Krievijas guberņa……………………interesanti,kādā statusā tad VVF aizskrēja uz Šveici tikties ar šo pašu Pūķinu. Man liekas ka drīzāk ielas meitas vai palaistuves statusā,kas ir ne mazāk apkaunojoši.

  • Toties, viņa ļoti labi māk vicināt Damokla zobenu.

 13. Varbūt uzreiz ķīniešu? Nez kā pašai ar tautai solīto krievu valodas ātrapguvi?

  • Varbūt viņam tomēr svarīgāk ir valsti vadīt nekā valodas mācīties. Straujuma veselu prezidentūru novadīja angļu valodu nepārvaldot,un nekas.

 14. Latviešiem noteikti jāievieš angļu valoda kā valsts valoda(vienīgā). Jāatceļ Satversmes pants par latviešu valodu, kā vienīgo valsts valodu. Vismaz būsim likuši trūkties .. krievu valodai! Bet ko man latvietim darīt, vai Dzimtene jāmaina?

 15. vēl viena ome bārsta gudrības! Mums jau bija anglis Slakteris, Ulmaņis arī ne tā par advokātiem un blēžiem pateica. Būs mazāk nepatiksanu, ja runās ar tulka starpniecību!

 16. Kučinskim tagad nav laika mācīties angļu valodu bet jāvada ministru kabinets,to nu vajadzēja saprast!

  • O, nezināju, ka mums ir valdība, ko vadīt. To marionešu teātri rausta Brisele un vietējie naudasmaisi, premjers tikai sēž un izskatās.

 17. JA VVF TIK GUDRA PAMĀCĪTĀJA< KO DARĪT KUČINSKIM AR ANGĻU VALODU, TAD ES IESAKU VVF AGGŪT KRIEVU VALODU, JO TĀ LATVIJĀ NEPIECIEŠAMA TĀPAT KĀ ANGĻU VALODA!!!

  • un ne tikai Latvijā 🙂

  • Tu, Skaidra, runā kā mankurtizēta padlatviete. Es krieviski neprotu un netaisos šo valodu mācīties. Toties es pārvaldu vēl divas no Eiropas valodām tekoši un tieku galā arī ar trešo.

  • Kālab tad Vairai teju astoņdesmit gadu vecumā būtu jāmācās krievu valoda?viņa,cik zināms,uz Krieviju negrasās ne pārcelties,ne braukt. Viņai Latvijā nepieciešama krievu valoda?Tev,..,tā ir nepieciešama,jo tev galvā ir salmi.

 18. nekas Krieviski kučinskis nodos no tribīnes lai liek austiņas un tulko.krieviski tak māk. Latviski nav vērts runāt nesapratīs un tulki ar to valodeli nemāk. Krievu ir populāra un ietekmīga uzdzen bailes.

 19. Pilnībā piekrītu VVF un visiem pārejiem par SVEŠVALODU !! zināšanām,jo neesam PSRSā,bet nu jau 11 g.Eiropā !!Kāds kauns bija šodien skatīties TV ziņās kā Kučinskis Eiropā pie Šulca viesu grāmatas paraksta laikā izņēma no kabatas ŠPIKERI/ to redzēja !!Šulcss/ un norakstīja tur rakstīto tekstu !!!!!!!Cik tālu vēl var ļaut Latvijai kā valstij zemoties??Nez vai piem.Kučinskis ir apguvis diplomātisko uzvedības etiķeti?!Ļeņina tēze,ka valsti var vadīt slaucēja,Latvijā piepildās!!Krītam arvien zemāk.Aizsardzības min. vien arī ko vērts!!!Varu iedomāties NATO ģenerāļu “sajūsmu”par min.Bergmani.Bērniem dārziņā auklītei slaucīt pakaļu neļauj bez aqugstākās izglītības!!Jājautā vai tik drīz ministri nenāks no palīgskolām?! vai “Napaleoni”no trako nama?!

  • nu piekrītu, bet tikai vienā pozīcijā- tiešām neesam PSRS ,bet Eiropā un latviešu valoda ir viena ES oficiālajām valodām. un labāk ar profesionālu tulku izteikt savu domu – būs pareizāk, nekā kuriozi Slaktera stilā. Un vai runāt latviski būtu zemošanās? Un vēl jautājums – vai krievu valoda nav svešvaloda? Vai šī -Puškina, Čehova, Ļermontova u.c. dižgaru valoda ir kaut kādā ziņā sliktāka vai noniecināma? Vai mums jākļūst garīgi nabagākiem tikai tāpēc, ka mums nepatīk Krievijas politika?

   • Latv.val.ir oficialā ES tas gan,bet cik no 28 dalībvalstīm to saprot un lieto.Nu par to “dižo”krievu val.nemetiet Putina val.ar Puškina,jo pat sabiedrībā Putins izsakās tik prasti/ utt./,ka es jau nerunāju par krievu val.pērlēm ,mātes vārdiem.Netiku dzirdējusi,ka ES krievu mēle būtu starp oficiālajām.Man kauns ir par ko citu jūsu vietā,ka SAVĀ !!valstī valsts pirmās personas nicina savu val.un netur godā,jo ar Latvijas žurnālistiem melš krieviski.Kur tad jums ir tā pašcieņa un lepnums?Kapēc tad jums nenāk pr’ātā tulks??Nez vai prātīgi ir reklamēt un aizstāvēt provinciālu analfabētismu iestājoties ES .

    • Kur manā tekstā ir norāde, ka jārunā krieviski? Es nerunāju par to, ka Kučinskim, vai jebkuram citam valstsvīram(sievai) būtu jārunā krieviski, bet es iestājos par JEBKURU pasaules valodu kuru tu māki, kā par garīgo bagātību un esmu pret, ja krievu valodu noliedz tikai un vienīgi tādēļ, ka nepatīk Krievijas īstenotā politika.

 20. Kučinskim priekšgājēji atstājuši tik daudz strebjamā, ka angļu valodai laika neatliks. Bet nekas – ja ar polittūrismu neaizrausies, gan jau iztiks …

 21. jā, jā pamācītāji Atbildēt

  “katram vienam” jāmācās!

 22. Ja Kučinskis tekoši runā vāciski, tad arī nav nekāda nelaime. Es atkal būtu VVF ieteicis apgūt latviešu patriotismu, kad viņa ienāca augstā amatā.

 23. kadel neiesaki merkelei iemacities anglu valodu gudriniece.

Draugiem Facebook Twitter Google+