Mobilā versija
+16.8°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
2. maijs, 2016
Drukāt

Jaņa Rozentāla gleznas mūsdienu jauniešu acīm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 5. maijā plkst. 17 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa memoriālajā dzīvoklī – muzejā tiks atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) audzēkņu rimeiku izstāde “Janim Rozentālam – 150”, LA.lv uzzināja JRRMV.

Izstāde “Janim Rozentālam – 150” veidota ar mērķi, pirmkārt, popularizēt izcilā latviešu gleznotāja, Latvijas profesionālās mākslas pamatlicēja Jaņa Rozentāla veikumu, kā arī atspoguļot JRRMV audzēkņu radošo darbu un talantu.

Izstādē apskatāmi JRRMV audzēkņu kompozīcijas “rimeiki”, izmantojot Jaņa Rozentāla darbu motīvus un tēlus. JRRMV audzēkņi ne tikai pētīja un kopēja Jaņa Rozentāla darbus, bet veidoja arī savu personīgo interpretāciju un mūsdienīgo skatījumu uz mākslas vērtībām. Rimeiks ir jau eksistējoša mākslas darba jauna radīšana, kopējot eksistējošās lietas elementus un saturu, to izmainot vai piešķirot citu raksturu.

Izstāde ir veltījums māksliniekam 150. dzimšanas dienā, un to varēs apskatīt līdz 31. augustam.

Ar izstādi tiek noslēgts JRRMV jubilejas izstāžu cikls “70 gadi ar Jaņa Rozentāla vārdu”.
Izstādes atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Jaņa Rozentāla skolas atbalsta fonds, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+