×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. novembris, 2012
Drukāt

Jaunas apliecības

No 1. novembra cilvēki ar invaliditāti var saņemt jaunas apliecības. Tās var saņemt piecu darba dienu laikā visās Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) nodaļās klātienē pēc invaliditātes ekspertīzes veikšanas un invaliditātes noteikšanas vai pa pastu ierakstītā sūtījumā. Par apliecības saņemšanu nav jāmaksā.


 

Pilnīga pāreja tikai uz jaunā tipa apliecībām plānota trīs līdz desmit gados. Tas nozīmē, ka invalīdiem ir jāseko līdzi pašreizējās apliecības derīguma termiņam. Ja tas nav beidzies, pēc jaunās apliecības nav jāiet – vecā vēl ir spēkā. Jaunu varēs saņemt, kad derīguma termiņš beigsies.

Jaunā parauga apliecības izgatavotas kā polivinilhlorīda daudzslāņu laminētas kartes. Apliecībā iestrādāti elementi, kas apgrūtina tās viltošanu (smalku līniju raksts, teksta līniju negatīvā mikrodruka, integrētu sejas attēla fona apdruka, ultravioletā gaismā redzams attēls u.c.). Lai uz apliecībām atspoguļotā informācija būtu vieglāk izlasāma arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem, izvēlēts dzeltens un oranžs pamata tonis, kas vislabāk kontrastē ar melnajiem burtiem.

Uz jaunā parauga apliecībām atspoguļotā informācija tulkota arī angļu valodā. Tas ļaus cilvēkiem ar invaliditāti, ceļojot pa Eiropas Savienības dalībvalstīm, izmantot tur noteiktos atvieglojumus, piemēram, muzejos, sabiedriskajā transportā u.c.

Apliecību izgatavošanu nodrošina katra VDEĀVK nodaļa, kurā cilvēkam veic invaliditātes ekspertīzi un nosaka invaliditāti. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu iegādātas apliecību izgatavošanas iekārtas, kuru komplektā ir arī fotoaparāts. Tas nozīmē, ka invalīdiem nav vajadzības iepriekš iesniegt fotogrāfiju. To vajadzēs darīt tikai tad, ja apliecības jāizgatavo cilvēkiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar paši ierasties VDEĀVK nodaļā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+