Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
17. septembris, 2016
Drukāt

Jaunie karavīri Ādažos dos zvērestu (3)

karavirs_LETA

Šodien vairāk nekā 50 jaunie karavīri svinīgā ceremonijā Ādažu bāzē dos karavīra zvērestu, aģentūru BNS informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Kareivja pamatapmācības kursā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.

Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmās septiņas nedēļas noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā posmā, kas ilgst sešas nedēļas, iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – jaunie karavīri mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas.

Apmācību rotā šis būs jau trešais kareivja pamatapmācības kurss. Jauno karavīru apmācība notiek Kājnieku skolā Alūksnē, bet, ņemot vērā nepieciešamību izmitināt un apmācīt teju divreiz lielāku karavīru skaitu, Sauszemes spēku kājnieku brigādē gada sākumā izveidoja jaunu apakšvienību – Apmācību rotu.

Šogad bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus, 120 no viņiem – studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā. Savukārt 310 karavīrus uzņems dienestam Sauszemes spēku kājnieku brigādē, 45 – Speciālo uzdevumu vienībā, 55 – Štāba bataljonā, 35 karavīrus – Jūras spēku flotiles vienībās, 50 karavīrus – Gaisa spēku aviācijas bāzes vienībās. Šogad plānots rekrutēt arī 20 instruktorus speciālistus, kā arī 65 karavīrus speciālistus dienestam specializētajās vienībās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. … Izskatas ka tautas zieds … visi brasi puikas … lai veicas uzturet mieru no aizsardzibas piemerotibas un stipruma puses … !

  2. VEIKSMI UN DROSMI JŪSU IKDIENĀ UN DIENESTA GAITĀ!!! NAA STUDENTIEM LAVAS SEKMES MĀCĪBĀS!!!

  3. LAI JUMS VISS IZDODAS!!! VEIKSMĪGU UN DROSMES PILNU JŪSU IKDIENU!!! ESIET MŪSU PRIEKS!!!

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+