×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Jaunie talanti saspēlē ar stikla pērlīšu orķestri


ReklāmfotoReklāmfoto

Starptautiska projekta “Notes of the Wanderers” ietvaros 8. jūlijā Hermaņa Brauna fonda rīkotais festivāls “Artissimo!” piedāvā koncertu “Mūzika dvēselei”, kurā Sv. Jāņa baznīcā kopā ar Igaunijas kamerorķestri “Glasperlenspiel Sinfonietta” uzstāsies divi jauni, starptautisku atzinību guvuši mūziķi – publikas iemīļotā Latvijas akordeoniste Ksenija Sidorova (attēlā) un čehu obojists Martins Daneks. Pie diriģenta pults – Latvijā pazīstamais igauņu diriģents Andress Mustonens.


 

“Notes of the Wanderers” jeb “Ceļinieku piezīmes” ir pirms diviem gadiem aizsākts triju Baltijas valstu klasiskās mūzikas festivālu sadarbības projekts, ko vada Hermaņa Brauna fonds un kopā ar fondu finansē Eiropas Savienība. Projekta mērķis bija mudināt mūziķus un komponistus jaunu radošu ceļu meklējumiem, kā arī atbalstīt jaunus māksliniekus un modināt interesi par klasiskās mūzikas mantojumu plašam klausītāju lokam. Projekta idejas autore ir HBF vadītāja un pianiste Inna Davidova – viņu iedvesmoja romantiskais laikmets un Lista radošais gars, veidojot citu koncertu ciklu, kas bija veltīts Lista jubilejai. “Jebkurš mūziķis ir ne vien savas valsts un nacionālās skolas sūtnis, bet arī ceļinieks, kurš sev un publikai atklāj jaunus apvāršņus,” ir pārliecināta Davidova.

Ksenija_Sidorova_5Gaidāmais koncerts “Mūzika dvēselei”, kurā tiks atskaņota Mocarta un Pučīni mūzika, izskanēs tā noslēgumā. Tajā – spožā akordeoniste K. Sidorova, kura iekaro arvien jaunas pasaules skatuves ar klasiskajā mūzikā reti sastopamo instrumentu – akordeonu. Neilgi pēc koncerta Rīgā mūziķe dosies Vāciju, kur debitēs slavenajā Reingavas festivālā, koncertēs Zviedrijā, oktobrī sniegs koncertu Anglijā, festivālā “Roman River Music”, Turīnā, kā arī Vīngartenas festivālā Vācijā.

Savukārt M. Daneks ir viens no labākajiem čehu jaunās paaudzes interpretiem. Viņš uzstājies kopā ar Eiropas Savienības jauniešu orķestri, kā arī ir kvinteta “Belfiato Quintet” dibinātājs un dalībnieks. Kā solists muzicējis kopā ar Prāgas filharmoniķiem, Prāgas simfonisko orķestri.

Savukārt “Glasperlenspiel Sinfonietta” (“Stikla pērlīšu simfonieta”) līdz 2012. gadam pazīstama ar nosaukumu “Tallinas simfonieta”, ir jauna igauņu orķestra mūzikas apvienība, ko dibinājis tās muzikālais vadītājs, diriģents Andress Mustonens. Orķestra programmā ir ne tikai klasiskā mūzika, bet arī dažādi starpžanru projekti, kas balstās idejā pat senu mūziku pasniegt kā dzīvu, elpojošu, prieka pilnu. Pēdējo gadu laikā orķestris uzstājies Šveicē, Itālijā, Austrijā, Beļģijā un citās Eiropas valstīs, kā arī vairākkārtīgi Dienvidamerikā.

Kā vēsta I. Davidova, koncertā Rīgā īpaša vieta programmā atvēlēta HBF pasūtināto darbu pirmatskaņojumiem – Pētera Vehi (Igaunija) kompozīcijas pirmatskaņojumam Latvijā un Dankana Vorda (Lielbritānija) kompozīcijas pasaules pirmatskaņojumam.

VARBŪT NODER

Vieta – Rīga, Sv. Jāņa baznīca

Laiks – 8.VIII 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: Ls 5 – 25

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+