×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. jūlijs, 2017
Drukāt

Jaunieši no Latvijas aktīvi piedalās Kremļa propagandas nometnēs (23)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Arī šovasar vairāki jaunieši no Latvijas aktīvi piedalījušies divās Kremļa propagandas nometnēs – Krimā un Tatarstānā. Tur viņiem mācīts par kādreizējo PSRS diženumu, slavēta Krimas pievienošana Krievijai, apgūtas militārās zināšanas un arī kaujas prasmes. Vienā nometnē pat viesojies Vladimirs Putins. Uz šiem pasākumiem Latvijas jauniešus jau gadiem netraucēti vervē kāds bijušais desantnieks, kura priekšā pašmāju specdienesti, izrādās, bezspēcīgi, vēstīja “TV3 Ziņas”.

“Samantas smaids” – tāds nosaukums dots Krievijas propagandas nometnei Krimā. Samanta Rīda Smita bija amerikāņu skolniece un miera aktīviste no Menas štata, kas kļuva slavena ASV un PSRS, Aukstā kara laikā. 1982. gadā Smita nosūtīja PSRS līderim Andropovam un saņēma arī personīgu atbildes vēstuli, kurā bija izteikts aicinājums apmeklēt Padomju savienību, ko viņa arī pieņēma.Meitene gan mira traģiskā nāvē lidmašīnas katastrofā 13 gadu vecumā, bet viņas vārdu Kremļa propagandas mašīna izmanto, lai radītu iespaidu, ka Krimas okupāciju leģitimizē citas valstis.

Nometnes atklāšanas ceremonijā starp tā sauktās Doņeckas tautas republikas, Krievijas, Itālijas, Austrālijas citu valstu karogiem, kāds jaunietis nesa arī Latvijas karogu.
Ārpolitikas eksperts Andris Kudors uzsver, ka šis ir izmisīgs mēģinājums radīt iespaidu, ka Krievijai ir draugi arī ārpus tās robežām:” Tā sauktā Doņeckas tautas republika meklē starptautisko atzīšanu. Protams, neveiksmīgi. Latvijas karogs ir mēģinājums parādīt, ka ir valstis no NATO, kas brauc, atzīst. Tā ir viltus ziņa. Lai kas bija aizbraucis, nevar uzskatīt par valsts delegāciju. Arī tas, ka pasākums saucās “Samantas smaids” ir zīmīgi. Doņeckas republika lieto Aukstā kara publiskas metodes situācijā, kad ir nulles iespējas pievērst ASV uzmanību Doņcekas republikai.”

Nometnes augsto statusu iezīmēja Vladimira Putina vizīte. Ģērbies vasarīgā t-kreklā viņš runājās ar bērniem. Īpaši spilgta ir šī Krievijas sabiedriskajā televīzijā pārraidītā epizode, kurā Putins ieskicē, viņaprāt, ideāla žurnālista aprises, ko jauniešiem vērts likt aiz auss.

Vairākus gados uz Krievijas organizēto politiski militāro nometni “Sojuz” regulāri devušies jaunieši no Latvijas, kurus dalībai tajā savervējis bijušais padomju desantnieks Sergejs Īvāns. Internetā atrodami video arī no šī gada nometnes Tatarstānā, kur pārstāvēta arī Latvija. Bērni trenējas mest nažus mērķī, tiek ideoloģiski apmācīti par Krievijas un PSRS varenību, gluži kā mantru skaita šo šīs dziesmas pantus.

Šī pasākuma kurators no Latvijas Sergejs Īvāns kritizē Latvijas valdību, un sūdzas par līdzekļu trūkumu. Īvāns netraucēti un atklāti sadarbojas ar Krievijas propagandas pārstāvjiem jau daudzus gadus. Drošības dienesti Latvijā ir bezspēcīgi. Jau pērn Drošības policija atzinusi – nometņu saturs un ideoloģija var būt pretrunā ar Latvijas nacionālās drošības interesēm, Latvijas skolēnu piedalīšanās nav atbalstāma. Tomēr spēkā esošais tiesiskais regulējums neaizliedz piedalīties tādās nometnēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Bērni piedalās tur,kur atļauj vecāki. Kādai tie ir vecāki un kādam mērķim gatavo savus bērnus? Varbūt ārzemju leģionam vai bandu grupējumiem,kas iekaro svešu valstu teritorijas? Ja var privāti braukt uz Krieviju un slavēt tās varenību,kāpēc nevar uz Sīriju? Abas valstis ir terorisma valstis,tikai katrai ir savi paņēmieni. Jāpievērš uzmanība vecākiem. Kas viņiem aiz ādas? Latvijā ir jaunsargu vienības. Vai bērniem ar par maz?

 2. Tas tikai pierāda, cik krievu okupanti, imigranti un viņu pēcteči ir nekaunīgi. Uz savu Rašku-parašku nebrauc. Tikai jauc te gaisu.
  Neticu, ka nav līdzekļu tikt ar šiem neliešiem galā.
  Būtu tikai vēlēšanās.
  Nu ko, Vējoni, uz priekšu. Pilsonību šiem indivīdiem un viņu bērniem automātiski. Vajag taču domāt ar galvu.

 3. Господа! А что такого страшного случилось то?! Откуда такой сильный «шаусмас», а? Дети поехали в международный лагерь Артек, в котором отдыхали и занимались вместе с другими детьми из многих других стран. Это же здорово, это так интересно, в этом совсем нет никакой политики. Политику сюда вносят только взрослые политики. А детей чуть не в измене Родине обвиняют.

 4. NEGRIB tikt galā ar šiem kremlistiem NEVIENS LATVIJĀ – NE ATTIECĪGĀS VALSTS INSTANCES, NE VALDĪBA, NE SAEIMA! Tas arī viss! Tad ne jau pirmo reizi šie ELEMENTI PIEDALĀS ŠĀDA VEIDA PASĀKUMOS KRIEVIJĀ! NEVAJAG NEKAUNĪGI ATSAUKTIES UZ LIKUMIEM! DRĪZĀK TĀ IR LATVIJAS VALSTS KURSA POLITIKA?! ZZS TAČU SADARBOJAS AR SASKAŅU UN 2 GALVENIE VALSTSVĪRI MUMS IR NO ZZS????????????? SASKAŅA SEKMĪGI IEFILTRĒJUSIES RĒZEKNĒ, RĪGĀ, NU JAU DAUGAVPILĪ! NĀKAMAJĀS SAEIMAS VĒLĒŠANAS BŪS ARĪ SAEIMĀ. JEBKURU BRĪDI VAR NOMEST ESOŠOS JŪRMALAS UN LIEPĀJAS MĒRUS…..UN LATVIJA BEZ PROBLĒMĀM BŪS KRIEVIJAS APKAMPIENOS! MŪSU PAŠU VADOŠIE ELEMENTI VED MŪS ĀRĀ NO ES UN NATO!

 5. Ja,ES un NATO Valsti Latvija kremlu cekistu politiskas apvienibas un atseviski individi var nesoditi atlauties apdraudet Latvijas Valsts un latviesu tautas Neatkaribu,tad atbildigas par siem noziegumiem ir ari Valsts valdiba, drosibas un tieslietu institucijas.Likumu nepildisana ir janoverte ka noziedzinieku un nozieguma atbalstisana.Valsts nodeviba.Ilggadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.

 6. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Manas domas, ka šos ”varoņus” vajadzētu steidzami izsaukt pie Prezidenta un….. piešķirt LV pilsonību! Kā nekā taču ir popularizējuši Latviju, demonstrējuši patiesu internacionālismu un vēlēšanos iekļauties RU impērijā.
  Rokas nost no īsteniem patriotiem!

 7. Dīvaini, kāpēc tāda čīkstēšana -kura priekšā pašmāju specdienesti, izrādās, bezspēcīgi, vēstīja “TV3 Ziņas”- !?
  Tātad ar likumdošanu kaut kas nav kārtībā, vai . . . Vai arī specdienestiem nav sevišķas vēlēšanās tikt galā!?

 8. labak butu piedalijusies latvijas propagandas nometnes

 9. Vai varam piedāvāt ko labāku vai vismaz līdzvērtīgu? Ja varam, tas plaši jāreklamē; ja ne, tad nav ko girst …

 10. bērziņš jau bija par tādām nometnēm, vējonis klusē………………

 11. ari šī “ziņa “ir propoganda, tikai naida kurināsanas propoganda

 12. Paga, un kā tad ir ar starptautisku atbildību par nelikumīgu Ukrainas robežas šķērsošanu?

  • tāda jau nav, jo pati ukraina tā ari nav izsludinājusi karastāvokli ar krieviju. ukrainā notiek pilsoņu karš.

 13. brīvību Tatarstanai ! Atbildēt

  Krievu koloniālismam nav nākotnes. Krievijai kā impērijai nav nākotnes.

 14. Puikam taisnība

 15. Nu jau viss… Un ko tagad – tiem kas tur piedalījušies vai tikai skatījās – taisnais ceļš uz cietumu un/vai nekādās nākotnes jūridiskajā karjerā? Negribas redzēt ka daži mūsu valsts vīri tagad ieslēgs savu padomju domāšanu. Un ja nu viņi nevar neieslēgt?

 16. Gribam būt bezspēcīgi. Un izrādās, ka varam. Jo prezidentam un citiem priekšniekiem nospļauties. Viņi gribētu par prezidentu nu tādu kā “tautas ievēlēto” – vai nu išaku vai, atvainojos, ušaku.

Draugiem Facebook Twitter Google+