×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2012
Drukāt

Jelgavā prēmēs sekmīgākos skolēnus

LETALETA

Līdzīgi Tukuma novada un citu pašvaldību lēmumiem, arī Jelgavas pilsētas dome nolēma piešķirt naudas prēmijas 50 latu apmērā sekmīgākajiem skolēniem, aģentūra LETA uzzināja domes sēdē.

Apstiprinot 2012.gada budžetu, tika nolemts, ka pašvaldība šogad vienreizēju atbalstu 50 latu apmērā piešķirs skolēniem, kuriem mācību gada noslēgumā vidējā atzīme būs ne mazāka par 8,5 ballēm. Šādu atbalstu piešķirs labākajiem skolēniem, sākot no 7.klases.

Tāpat budžetā ir paredzēti 30 000 latu stipendijām, kuras no 1.septembra 100 latu apmērā tiks izmaksātas pilsētas labākajiem skolotājiem. Skolotāju darba kvalitāti izvērtēs īpaši izveidota profesionāļu komisija.

Savukārt pilsētas pensionāri no 75 gadu vecuma šogad varēs saņemt 50% atlaidi braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā no 1.maija līdz 1.oktobrim.

“Pašvaldības galvenais uzdevums ir nodrošināt iedzīvotājiem pakalpojumu apjomu un pieejamību, turpinot uzlabot to kvalitāti, un šogad īpaši pievērsīsim uzmanību atbalstam ģimenēm un izglītības kvalitātei. Pilsētas budžets šogad būs ar nelielu palielinājumu visām nozarēm. Mūsu prioritātes, tāpat kā iepriekšējos gados, būs arī infrastruktūras attīstība, drošība pilsētā, izglītība un sociālā joma. Iespēju robežās attīstīsim uzņēmējdarbības vidi,” pauda Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).

Budžets paredz, ka tiks palielināts līdzfinansējums arī privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm un 2012.gadā dotācija būs 75 lati mēnesī iepriekšējo 55 latu vietā. Līdzfinansējums tiek palielināts, lai privātajos bērnudārzos tiktu samazināta vecāku līdzmaksājuma daļa.

No februāra ārpus kārtas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs uzņems daudzbērnu ģimeņu bērnus.

Pilsētas skolēniem būs iespēja vasaras brīvlaikā divas nedēļas strādāt. Šāds laika periods paredzēts tādēļ, lai darbā iesaistītu pēc iespējas vairāk jauniešu visas vasaras garumā. Šim mērķim budžetā paredzēti 40 000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+