Sports
Basketbols

Jučmanis: LBS prezidents man personīgi ir atvainojies0

foto – Ieva Čīka/LETA

Šorīt notika Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes sēde, kurā vēlreiz tika izskatīts ziedošanas skandāls un uz to bija aicināts arī bijušais izašu direktors Māris Jučmanis.

“Esmu gandarīts, ka šodien valdes sēdē LBS prezidents man personīgi ir atvainojies. Ir pierādīts, ka visi fakti par manis it kā radītiem finanšu pārtēriņiem bija safabricēti! Paldies valdei par drosmi atzīt savas kļūdas!” pēc notikušās valdes sēdes sociālajos tīklos ar gandarījumu pauda Jučmanis.

Atšķirībā no iepriekšējās valdes sanākšanas šoreiz uzreiz pēc tās informācija par pieņemtajiem lēmumiem netiek sniegta. Tas tiks darīts plkst.17.30 preses konferencē.

Marta sākumā Jučmanis vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), vainojot LBS un tās ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu par mēģinājumu izspiest Ministru kabineta piešķirto prēmiju.

Šneps apgalvojumus par prēmijas izspiešanu nodēvēja par meliem. Viņš skaidroja, ka Jučmanis, beidzot darbu, ir atstājis finansiālas saistības, kuras negrib nokārtot. Bijušajam izlašu direktoram esot jāpaskaidro LBS finanšu līdzekļu pārtēriņš 53 471,78 eiro apmērā, pretējā gadījumā LBS šo naudu piedzīšot tiesas ceļā.

Saistītie raksti

Pagājušā gada izskaņā Jučmanis saņēma Ministru kabineta piešķirto prēmiju 5524,79 eiro apmērā par izciliem sasniegumiem sportā. Prēmija viņam kā Latvijas izlases direktoram pienācās par valstsvienības izcīnīto 2017.gada Eiropas čempionu titulu 3×3 basketbolā. Latvijas komanda ar Kārli Paulu Lasmani, Nauri Miezi, Edgaru Krūmiņu un Agni Čavaru sastāvā šajā sporta veidā, kas iekļauts arī 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā, negaidīti par kontinenta čempioniem kļuva pagājušā gada jūlijā.

Tiesa, jau pirms prēmijas saņemšanas Šneps decembrī Jučmani esot informējis, ka naudas summa būs jāziedo LBS, bet pats no tās drīkstot paturēt vien 3%, jo tāda esot ierastā kārtība, iesniegumā KNAB rakstīja bijušais izlašu direktors.

LA.lv