×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Jūnijā Briselē notiks Eiropas Latviešu kultūras svētki (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Briselē jūnijā notiks Eiropas Latviešu kultūras svētki ar brīvdabas koncertiem un amatnieku tirdziņiem, aģentūra BNS uzzināja Latvijas pirmo prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē sekretariātā.

Organizatori paredz, ka Briselē varētu pulcēties vismaz divi tūkstoši latviešu dziedātāju un dejotāju.

Svētki no 18. līdz 21. jūnijam pulcēs dažādu paaudžu latviešu diasporas koru, deju kopu, folkloras grupu un citu mākslas nozaru dalībniekus no Spānijas, Luksemburgas, Beļģijas, Francijas, Šveices, Vācijas Nīderlandes, Īrijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas, kā arī Kanādas.

Ar šiem svētkiem plānots atzīmēt Latvijas pirmo prezidentūru ES Padomē un parādīt ES institūciju darbiniekiem un Beļģijas iedzīvotājiem latviešu kultūras tradīcijas.

Iecerēts, ka 19. jūnijā notiks koncerts pie Eiropas Parlamenta, zibakcijas Briseles pilsētā, publiskas diskusijas par latviešu literatūru, kultūru un vēsturi, Latvijas amatnieku ražojumu izstāde, mūziķu koncerti un Briseles Latviešu teātra izrāde.

Svētku kulminācijā plānota 20. jūnija vakarā, kad uz improvizētas dziesmu svētku estrādes Briseles centrā notiks dziesmu un deju lielkoncerts, kuru ievadīs svētku dalībnieku gājiens cauri Briseles vecpilsētai.

Dziesmu un deju lielkoncerta repertuārs svētkos tiks veidots atbilstoši Latvijas dziesmu un deju svētku tradīcijām. Kopkoris izdziedās latviešu tautasdziesmu apdares, dziesmas no latviešu komponistu klasikas un arī jaunāko laiku skaņdarbus. Savukārt deju repertuārā iekļautas latviešu tautas tradicionālās un skatuves dejas, kā arī mūsdienīgas horeogrāfijas. Lielkoncertā uzstāsies arī bērnu deju kopas un latviešu folkloras grupas.

Svētki iekļauti Latvijas prezidentūras kultūras programmā. Tos organizē Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar tās biedru organizācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Hi! Hi! Latviešim ir tāds “”dziļdomīgs””teiciens:””Sūdu būda un lubu jumts!:Šī “”ekspzīcija””no klūdzīņām manī izraisa kauna sajūtu! Vai tas ir viss,ko mēs varam? Nu tad aizvediet vienreiz Latviešu gleznu vecmeistaru darbus un izrādiet pasaulei,bet nē!aizved klūdziņu MERSEDESUs …

Draugiem Facebook Twitter Google+