×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Junkers paziņo par atkāpšanos no Eiro grupas vadītāja amata

Foto - AFPFoto - AFP

Eirozonas valstu finanšu ministru grupas (tā sauktās Eiro grupas) vadītājs Žans Klods Junkers paziņoja, ka mēneša beigās atkāpsies no šī amata.

Junkers, kurš ir arī Luksemburgas premjerministrs, sacīja, ka informējis kolēģus par to, ka viņš īstenos savu nodomu atkāpties “šī gada beigās vai nākamā gada sākumā”. Junkers ir Eiro grupas vadītāja amatā kopš 2005. gada, un viņa pašreizējais amata termiņš oficiāli būtu beidzies nākamā gada 17. jūlijā.

Junkers arī agrāk bija līdzīgā situācijā, bet tika pārliecināts palikt amatā kandidāta trūkuma dēļ, kas būtu skaidri pieņemams lielākajām eirozonas dalībvalstīm Francijai un Vācijai. Šīm valstīm pagaidām nav izdevies vienoties par to, kurš pārņemtu Eiro grupas vadītāja amatu, jo Parīze ir pret Berlīnes ierosinājumu piedāvāt šo amatu Vācijas finanšu ministram Volfgangam Šoiblem.

Junkers agrāk bija norādījis, ka Šoible būtu laba izvēle, tomēr uz jautājumu, kādu kandidātu viņš atbalstītu, Junkers atbildēja: “Man neviens nav jāatbalsta, es esmu lūdzis savus kolēģus nodrošināt manu pēcteci šajā amatā.”

Lai gan Vācijas ekonomika ir lielākā Eiropā un tā veic lielākās iemaksas Eiropas Savienības un eirozonas budžetos, ietekmīgos ES amatos ir tikai nedaudzi Vācijas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+