Latvijā
Vēsture

Juris Kursietis izveidojis iedvesmojošu video par Latvijas vēstures notikumiem0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Lielā Kristapa laureāts režisors Juris Kursietis izveidojis videomateriālu, kas ļauj izzināt svarīgus un iedvesmojošus Latvijas vēstures notikumus, informē idejas autora – bankas “Citadele” – pārstāve Ieva Prauliņa.

“Video veidots kā dāvana Latvijai simtgadē, cildinot svarīgus un iedvesmojošus mūsu valsts notikumus. Atskatoties pār plecu, laika ritējumā, lepnumā un cieņā pret mūsu valsti un tautu iztaisnojas mugura, top brīnišķīgs stāsts. Par mums, Latvijas iedzīvotājiem un visiem, kam Latvija sirdij tuva – cēliem, drosmīgiem un garā bagātiem,” saka bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Režisors Juris Kursietis stāsta, ka video iekļautos vēsturiskos pieturas punktus filmas veidotāji izvēlējušies, balstoties personīgajā redzējumā par tiem notikumiem, kas ietekmējuši Latvijas valsti. “Mūsuprāt, tieši šie ir tie vēsturiskie pagriezieni, kas ne vien saliedējuši, bet arī iedvesmojuši Latvijas tautu,” pauda režisors.

Video nepretendē uz zinātniskumu vai vēsturisku objektivitāti. Tajā tiek atspoguļoti iedvesmojoši Latvijas valsts notikumi, sākot ar 1918. gadu, kad tika proklamēta Latvijas Republika, un beidzot ar 2017. gadu, kad tenisiste Aļona Ostapenko guva uzvaru prestižajā “French Open”.

Režisors Juris Kursietis ir studējis Lielbritānijas Northern Media School, savukārt Latvijas kino vidē viņš sevi ir pieteicis ar drāmu “Modris” (2014, Latvija/ Grieķija/ Vācija), kas saņēmusi arī Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā labākā debija, bet starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Toronto kinofestivāla oficiālajā izlasē (Kanāda) un Sansebastianas kinofestivālā (Spānija), kur Juris Kursietis guva žūrijas atzinību kā labākais jaunais režisors.

Savukārt šogad režisors turpina strādāt pie filmas “Oļegs/Oleg”, pie kuras darbs sākās 2015. gadā. Filma nāks klajā nākamgad – 2019. gadā.

LA.lv