×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Juristi aicināti pie Apgabaltiesas ēkas pieminēt Gunāru Astru (5)

gunars- astra

Svētdien, 15.decembrī, pie Rīgas Apgabaltiesas ēkas pulksten 12.00 notiks svinīgs piemiņas brīdis latviešu brīvības cīnītāja Gunāra Astras atcerei, portālu ”LA.lv” informēja Tieslietu ministrijā.

15.decembrī aprit 30 gadi kopš pretošanās kustības dalībnieks Gunārs Astra tiesā – pašreizējā Rīgas Apgabaltiesas ēkā – teica savu Pēdējo vārdu: “Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod man spēku šeit stāvēt un elpot. Mūsu tauta ir daudz cietusi un tādēļ iemācījusies, un pārcietīs arī šo tumšo laiku.”

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns aicinājis nolikt ziedus pie G.Astras piemiņas plāksnes visu tieslietu sistēmas institūciju vadītājus un pārstāvjus – tajā skaitā Augstākās Tiesas, Satversmes Tiesas, Rīgas Apgabaltiesas, Ģenerālprokuratūras, Notāru padomes, Advokātu padomes vadītājus un pārstāvjus, kā arī Tiesībsargu un citus tieslietu nozares dalībniekus.

Ministra mērķis ir atgādināt juristiem, ka tiem ir jāprot  “nevis tikai izlasīt likumus, bet gan aiz burtiem ieraudzīt patiesību un saprast cilvēkus.”

Gunāru Astru 1983.gada 15.decembra tiesas prāvā čekisti, izmantojot tiesnešus un prokurorus kā ieroci, notiesāja par to, ka viņš lasīja grāmatas, tostarp Džordža Orvela “1984”, Anšlava Eglīša “Laimīgie” un “Piecas dienas”, Ulda Ģērmaņa “Latviešu tautas piedzīvojumi” u.c.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Mūsdienu juristi pie G.Astras piemiņas zīmes – tā ir zaimošana.

  2. Astras lietā ir uzvārdi, kas izmeklēja un apsūdzēja – VDK izmeklētāji-troika: pūris, bērziņš, bravackis un
    apsūdzību apstiprināja VDK priekšnieks pugo ( tas pats, kas Maskavas puča laikā nošāvās).

    • Un tie, kurus “izmantoja kā ieročus” mazgā rokas nevainībā? Labi, pieņēmts. Bet pastāv vel morāle. Nekalpo tā lai tevi “izmantotu”. Šodien daudzi stāsta, kā viņi glābuši latvijas nāciju un kultūru. Tūkstošiem aizbrauca uz sibīriju, bet viņš glabājis dainas un dziedājis kahovku.

    • Visas nelietības ir piesegtas ar latviešu vārdiem. Tāpēc ka tie ir bijuši labi kalpi. Sākot no cara galma un beidzot ar čk pagrabiem. Varētu jau par to nerunāt bet sveša vara var valdīt tikai balstoties uz tādiem. Un šodien mēs atkal to redzam.

  3. Kurie čekisti un kurie tiesneši? Šodien droši vien labos amatos.

Draugiem Facebook Twitter Google+