Jūrmala uzvar, būs piektā spēle 0

“Jūrmala”/”Fēnikss” vienība piektdien “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā mačā izbraukumā ar 59:57 (13:20, 15:20, 20:10, 11:7) pieveica pagājušās sezonas bronzas medaļnieci “Jēkabpili”, sērijā līdz trim uzvarām panākot neizšķirtu 2-2.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Līdz ar to jūrmalnieki sērijā pratuši atspēlēties no 0-2 deficīta.

Dueli labāk iesāka mājinieki “Jēkabpils” basketbolisti, pirmo astoņu minūšu laikā panākdami septiņu punktu pārsvaru (18:11). Pagājušās sezonas Latvijas bronzas medaļnieki pirmo puslaiku aizvadīja gana sekmīgi, jo otrās ceturtdaļas sākumā izvirzījās vadībā jau ar 15 punktu handikapu (30:15). Turpmākajās minūtēs viņi pretiniekiem neļāva būtiski pietuvoties, pirmo puslaiku noslēdzot ar 40:28.

“Jūrmala”/”Fēnikss” trešajā ceturksnī salauza spēles gaitu, 28.mača minūtē jau panākot neizšķirtu 48:48. Turpmākajā pamatlaika daļā starp abām komandām ritēja bezkompromisa cīņa, bet mājiniekiem bija iespēja veidot uzbrukumu pēdējās pamatlaika 24 sekundes, taču ne Devina Teilora, ne Rinalda Sirsniņa metieni nebija precīzi, kas ļāva jūrmalniekiem uzvarēt ar 59:57.

“Jūrmala”/”Fēnikss” sastāvā 14 punktus guva Iļja Gromovs, bet 12 pievienoja Mārtiņš Laksa. Tikmēr “Jēkabpils” sastāvā 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Andrejam Šeļakovam, bet desmit punktus iemeta Maikls Bērvels.

Sērijas izšķirošais piektais mačs svētdien notiks Jūrmalā.

Kā zināms, šīs sērijas pirmajā mačā tika piedzīvotas ļoti dramatiskas beigas – pēdējās sekundēs komandas guva trīs grozus, uzvaru līdz ar beigu signālu ar 70:69 izraujot viesiem “Jēkabpilij”. Savukārt otrajā mačā “Jēkabpils” savā laukumā bija pārāki ar 83:79. Taču ceturtdaļfināla trešajā mačā “Jūrmala”/”Fēnikss” basketbolisti sēriju pagarināja, savās mājās uzvarot ar 74:70.

Regulārajā turnīrā abas komandas tikās četras reizes, pēdējās trīs reizēs pie panākuma tiekot jūrmalniekiem.

Regulārajā sezonā “Jūrmala”/”Fēnikss” ar 31 spēlē izcīnītām 18 uzvarām palika ceturtā, bet piektajā vietā ar 17 uzvarām atradās “Jēkabpils” vienība.

Pusfinālā šī pāra uzvarētājs tiksies ar pašreizējiem čempioniem “Ventspils” basketbolistiem.

Jau vēstīts, ka otrdien vietu LBL pusfinālā sev nodrošināja “Liepāja”/”Triobet”, kas pusfināla sērijā ar 3-0 pārspēja “Barons”/LDz basketbolistus.

“Liepāja”/”Triobet” pusfinālā spēkosies ar valsts vicečempioniem “VEF Rīga”.

Regulārajā čempionātā “VEF Rīga” ar “Ventspili” aizvadīja divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēja vienu apli izbraukumā. “Ventspils” vienība ar visām komandām izspēlēja divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentās četras reizes. Vietu kārtību noteica uzvarēto spēļu procents.

Pagājušās sezonas “Aldaris” LBL finālā “Ventspils” ar 4-1 pārspēja “VEF Rīga”, valsts čempionu titulu izcīnot pēc četru sezonu pārtraukuma un kopumā devīto reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Savukārt pie bronzas medaļām tika “Jēkabpils” basketbolisti, izcīnot pirmās godalgas kluba pastāvēšanas vēsturē.