×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Jūrmalas iedzīvotāji satraukti, ka netiek personīgi brīdināti par izlikšanu no dzīvokļa (9)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Jūrmalas iedzīvotājus satraukuši “Jūrmalas namsaimnieka” paziņojumi par parādu piedziņu un izlikšanu no dzīvokļa, tos publicējot vien “Latvijas Vēstnesī”, tādējādi kārtīgi nebrīdinot īrniekus, jo izdevums nav pieejams visiem.
“Latvijas Vēstnesī” trešdien publicēti vairāk nekā 100 paziņojumi no “Jūrmalas namsaimnieka” par parādu piedziņu no konkrētām personām, kā arī paziņojums par izlikšanu no dzīvokļa, ja mēneša laikā netiks nomaksāts parāds.

Situācija satraukusi Jūrmalas iedzīvotājus, kuri aģentūrai LETA pauda, ka nekā citādi iedzīvotāji par plānoto izlikšanu no dzīvokļa bez citas dzīvojamās telpas ierādes nav tikuši informēti, savukārt izdevums “Latvijas Vēstnesis” nav pieejams visiem. Tostarp starp šīm personām esot bērni, invalīdi un pensionāri, kuriem nav citas dzīvojamās telpas.

“Jūrmalas namsaimnieka” Juridiskās nodaļas pārstāve Aija Kočāne aģentūrai LETA skaidroja, ka atbilstoši likumam “Par dzīvojamo telpu īri” paziņojumi publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Uzņēmums iedzīvotājus cenšoties brīdināt arī ar pasta starpniecību.

Savukārt paziņojumus konkrētajās telpās uzņēmums neizkar, jo tajos ir personu sensitīvie dati, tādēļ šāda prakse būtu likuma par fizisko datu aizsardzību pārkāpums, norādīja Kočāne.

Personas brīdinātas par iespējamo izlikšanu no dzīvokļa bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas atbilstoši likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 28.2.pantam, kurš nosaka, ka noteiktos gadījumos, kad ilgstoši nav maksāta īres maksa, izīrētājs var izbeigt līgumu, neierādot citas telpas.

Par parāda piedziņu ir atbildīgs un ar prasību tiesā vēršas pats uzņēmums, pastāstīja Kočāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Bet vajag nigeriem ari kur dzivot,jau stulba Vienotiba grib dabut ieksa kaut 50 melos,un viniem vajag kur dzivot,bet melajiem vel ir paps,mamma,masa,bralis,onkuls,tante un tiem atkal viri,sievas,berni. No sakuma 50,pec gada jau te 500. Un tapec vajag brivus dzivoklus.

 2. Viss pavisam vienkaarshi. Atbildēt

  Saskanjaa ar likumu, lai ljaunpraatiigu nemaksaataaju iesuudzeetu tiesaa, shis meenesi ieprieksh jaabriidina rakstiskaa veidaa. Ja shiem metiis veestules pastkastee, shie izliksies, ka neko nav sanjeemushi. Kjert shos aiz rokas ar policiju un likt parakstiities, ka briidinaati, arii nav jeegas, jo iipashi taapeec, ka taadi subjekti izvairaas speciaali, un viena dalja nemaz pat vispaar vairs nedziivo tajos dziivokljos, kur paraadus sakraajushi. Taapeec likumaa ir norma, ka kaa oficiaals neapgaazhams rakstisks briidinaajums kalpo sludinaajums Latvijas Veestnesii.

  Nevienam nemaksaataajam nav pamata apbizhoties, ka neesot briidinaati. Shie labi zin, ka ir paradaa un paraads IR jaamaksaa.

  Nu un peec meenesha shos izsauks uz tiesu ar paveesti. Ja ignorees to arii – tiks notiesaati un izmesti bez pashu liidzdaliibas, taa nav probleema.

 3. Īstu latviešu reakcija uz cilvēku nelaimi.Viņuprāt ir cilvēki,kuriem tīk pabomžot,trūcīgāk padzīvot,pastrādāt par 100ls,aŗī palikt bez jumta un pret šādiem īpatņiem jāvēršas ar visu likuma bardzību.Sāku ticet kā šādi cilvēki kara gados ar tīru.sirdsapziņu varēja nogalinat cilvēkus viņu nacionalitates vai cilvēciskās pārliecības dēļ,aktīvi brīvprātīgi sadarboties ar okupācijas varām un arī tupēt čekas maisos,kurus tādi paši tipāži negrib atvērt.

  • Sauksim lietas iistajos vaardos Atbildēt

   Nemaksaashana par dziivokli nav nelaime. Taa ir zagshana.

   Un onka patieshaam ir iists latvietis. Apzagsies un veel leposies ar to.

  • varētu apskatīt Ulmaņa laikus un padomāt, kas tad notikās ar īres nemaksātājiem. Un cik ilgi ar viņiem auklējās, pirms izmest uz ielas. Ja onka vēsturi nezina, tad viņam atgādinājums – neauklējās i ne simto daļu no tā, kā mūsdienu Latvijā.

   Nu abet onka nav latvietis. onka ir tipisks sovjets-komunistelis-haļavščiks.

  • Piekrītu šim viedoklim. Ir ļaunprātīgi nemaksātāji, bet ir cilvēki, kuri maksā daļēji, jo nepietiek naudas. Sociālās palīdzības sistēma viņus diemžēl neglābj. Un ko tad darīsim – izmetīsim viņus uz ielas, padarot par bezpajumtniekiem? Neiejūtīgie komentāri diemžēl parāda Latvijā valdošo attieksmi pret cilvēku – cilvēkam ir nulles vērtība. Kādēļ pēc tam brīnāties, ka latvieši brauc uz Lielbritāniju un citām zemēm? Tur viņi ir cilvēki, kaut arī otrās šķiras, bet Latvijā – vispār nekas. Mūsu ir tik maz, vajag palīdzēt viens otram, nevis riebīgi izrunāties. Iespējams, arī jūsu mājā ir kāda nabadzīga ģimene. Vai esat aizgājuši ciemos, aiznesuši kādu ievārījuma burku, pajautājuši – varbūt var noderēt jums nevajadzīgās drēbes, utt.? Varbūt vecam cilvēkam nav, kas nopērk maizi vai atnes zāles no aptiekas? Kaimiņi izliekas par beigtām zivīm – tam jau ir sociālais dienests! Taču ir situācijas, kad jāpalīdz nekavējoties, bet papīri dienestā vēl nav nokārtoti.

   • >bet ir cilvēki, kuri maksā daļēji, jo nepietiek naudas.

    Chemodan-vokzal. Ja nepietik naudas taada dziivokla iirei, tad shiem ir jaaparvaacas uz mazaaku, sliktaaku un leetaaku. Komunisma nav, padomjlaiku paradumam, ka katram dziivoklis pieaudzis pie dibena uz muuzhiigiem laikiem, un shis neparko nepaarvaaksies uz citu, ir jaatrodas veestures meeslainee kopa ar sabrukusho padomijas valsti.

    Nu un tieshi tas jau tur tiks dariits – shie tiesas celjaa tiks patriekti no dziivokljiem par kuriem nemaksaa.

 4. laviizes muldeetaaji zhurnaalisti maldina lasiitaajus.

  Visus tos 100 zagleenus veel jau nemaz nemet aaraa. Shos oficiaali uzaicina samaksaat paraadus.

  Ja nesamaksaas meenesha laikaa – tiesa un tikai tad ar pendeli aaraa no dziivoklja. Par to shie tiks informeeti. Gan ar pasta, gan ar policijas un atkritumu brigaades paliidziibu.

  • Nu un, visi tie 100 .. ljoti labi zina, ka ir paraadaa, tachu maksaat negrib.

   Pazinjojums Latvijas Veestnesii ir oficiaals solis oficiaalajaa celjaa sho iesuudzeeshanai tiesaa.

   Par papiirinjiem pastkastee shie var teelot beigtu zivi un apgalvot ka neko neesot sanjeemushi, neko neesot zinaajushi. Par pazinjojumu Latvijas Veestnesii shie taa teikt nevar, tas ir oficiaalais valsts izdevums. Kas publiceets tur, tas iecirsts akmenii, figuraali izsakoties. Atmazochka, ka shie nemaz nelasa to Latvijas Veestnesi, tiesaa pienjemta netiek, taa ir tikai pashu nelasiitaaju probleema.

Draugiem Facebook Twitter Google+