×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. marts, 2018
Drukāt

Jūrmalas pašvaldības policijas ēku īrē no miljonāra Meļņika (6)

Foto LETAFoto LETA

Jūrmalas pašvaldības policijas ēka Dubultos nepieder pilsētas domei, bet tiek nomāta. Tās līdzīpašnieks – miljonārs Vasilijs Meļņiks, ziņo LTV raidījums “de facto”.

Latvijas Televīzija izpētīja, ka pirmais ēkas īpašnieks bijis valsts uzņēmums “Latvijas Dzelzceļš”. Kad Jūrmalas pašvaldības policija ēkā ievācās, tas jau bija iznomāts privātfirmai “Kļavu centrs”. Tās pastarpinātie īpašnieki – miljonārs Vasilijs Meļņiks un uzņēmējs Valdis Garoza. Policija kļuva par apakšnomnieku. 2010. gadā “Latvijas Dzelzceļš” nolēma ēku pārdod, bet uz izsoli dome tā arī nepieteicās. Uz izsoli pieteicās vienīgi Meļņika firma “Kļavu centrs” un ēku arī nopirka.

Pašvaldības policija turpināja nomāt telpas – jau “pa tiešo” no jaunā īpašnieka – Meļņika firmas. Cena – 17 eiro par kvadrātmetru. Pirms četriem gadiem Jūrmala nolēma nomāt arī ēkas trešo stāvu – domes attīstības pārvaldes vajadzībām. Arī te cena uzņēmējam patīkama – 15 eiro kvadrātmetrā. Dažus mēnešus pēc līguma noslēgšanas “Kļavu centrs” valdes loceklis Aleksandrs Čerņavskis ziedoja 5 000 eiro Jūrmalas mēra partijai, Zaļo un zemnieku savienībai.

“De facto” veica aprēķinus – cik Jūrmala zaudē, ēku nomājot. Pārrēķinot eiro, to varēja nopirkt par aptuveni 400 000 eiro. Bet, ja saskaitītu kopā to, cik pilsēta jau samaksāja par telpu nomu un to cik vēl samaksās (jo līgumi noslēgti līdz 2026. gadam), sanāk vairāk nekā 2 000 000 eiro.

“De facto” lūdza iespēju uzdot jautājumu kādam Jūrmalas domes speciālistam, kas spētu paskaidrot pašvaldības lēmumus. Domē interviju atteica. Tur saka – piedalīties izsolē nevarēja, jo pašvaldībām likums lika īpašumus pirkt par iespējami zemāku cenu. Taču pat Valsts kontrolē norāda – tā nepārmet pašvaldībām piedalīšanos izsolēs.

“Kā nonākt līdz cenai, var būt arī izsole. Svarīgi, kā pašvaldība salīdzina to cenu, par ko var iegādāties pret to cenu, kuru iztērēs, nomājot,” raidījumam skaidro Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai tiešām vēlētāji nenāks pie prāta un neizmētis mēslainē šos neliešus

  2. Uhh, kur acīmredzama zzs vadošo politiķu shēmošana savā pašvaldības teritorijā. Jūrmala nav vienīgā, kur šīs partijas darboņi parāda savu īsto seju. Biznesmenis nopelna uz iedzīvotāju nodokļu rēķinu, bet partijai, kura to gaļaino kauliņu pasviedusi – uzsauc pa ziedojumam. ZZS ne kauna ne goda.

  3. Protams,protams!!!Galvenais,ka Truksnis neko neatceras!!!

  4. ko sudzaties, maksajiet labak nodokljus vairak, mums vel vanshu tiltu jataisa un ekonomikai dazus caurumus jaaizstaisa ciet.

  5. Latvijā visās instancēs zog un jūtas labi!

  6. šobrīd vēl Latvijā Atbildēt

    Bandīti Latvijā tiek atbalstīti . Vai lielie zagļi Latvijā tiek sodīti ? —–nē nē nē

Draugiem Facebook Twitter Google+