foto – publiciātes

Jūrmalas pilsētas muzejā – jūrmalnieku Gada izstāde 0

Jūrmalas pilsētas muzejā līdz 24. februārim apskatāma Jūrmalas mākslinieku Gada izstāde, kas no jauna pārliecina par Jūrmalas mākslinieku aktivitāti un radošām potencēm.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Vēl labā atmiņā pagājušā gada nogalē notikušais konkurss un izstāde „Jā/Nē neatkarība”, kur vienu no balvām ieguva jūrmalnieks Valdis Opmanis, kā arī izstāde „Gada glezna” Bulduru mākslinieku namā. Un atkal jauna vernisāža (kā izstādes atklāšanu sauc Francijā) un atkal starp citiem darbiem redzam Valda Opmaņa „Rudbekijas”.
Izstādē piedalās dažādu paaudžu mākslinieki, kas dzīvo Jūrmalā vai kas tā vai citādi saistīti ar Jūrmalu, pie tam mākslinieciskie rokraksti ir visdažādākie. Starp autoriem ir vairāki akvareļglezniecības pārstāvji. Gribas atzīmēt Līvijas Pavlovskas „Kluso dabu” un piebilst, ka līdz šim biju vērojis mākslinieces spēju atklāt ziedu pasaules brīnumu. Domājams, ka skatītāji novērtēs arī interesantos Ievas Spalviņas, Jāņa Spalviņa un Antona Vaivoda akvareļus. Taču vislielākais gleznu skaits izstādē attiecas uz eļļas krāsu tehniku.
Daudzi pazīstamu gleznotāju darbi apliecina augsti profesionālu līmeni. Einārs Plūksna turpina monumentāli dekoratīvo ievirzi savā daiļradē, variējot kompozicionālos uzdevumus. Andra Adieņa „Vasara pie Gaujas” gaišā, tradicionālā izpildījumā atklāj sirsnīgu, pat mīļu Latvijas tēlu. Maira Veisbārde ir autore klusajai dabai „Ziemas logs”, kur tāpat ar latvisku sirsnību un lepnumu par mantotām vērtībām parādīta rakstaino cimdu krāsainība. Māksliniece ķērusies arī pie grūtā portreta žanra, uzgleznojot jauno mūziķi Jāzepu Jermolovu, starptautiskā konkursa laureātu. Pie portreta žanra pieskaitāma arī Maijas Tabakas autorei raksturīgā kompozīcija „Pie Daugavas” un Pētera Postaža „Ķiršu vainadziņš” un „Dace”. Brīvs, aktīvs rotaļīgums atklājas vecmeistara Valda Buša ritmiski organizētā gleznā „Spēle” un vairāk pieklusinātajā Laimas Akmentiņas kompozīcijā „Ezermalas vējš. Elena un Austra”. Par laukumu kārtojumu spilgtu krāsu kombinējumā domājis Jānis Jēkabsons divos darbos „Pārdomas” un „Noskaņojums”, kas uzskatāms par diptihu un ieņem vienu no centrālajām vietām izstādē.
Ar gleznieciskām un faktūras ziņā bagātām ainavām „Aizaudzis krasts” un „Pirmais sniegs” izstādē pārstāvēts mums mazāk pazīstamais gleznotājs Nugzars Paksadze, ko pirmoreiz iepazinām viņa personālizstādē Bulduros pirms gada. Jauni vārdi ir Natālija un Jekaterina Pankratjevas, kas ar drošu vērienu glezno lielas pilsētainavas. Nesniedzot pilnu autoru uzskaitījumu, vēl minēšu Dzintaru Adieni, Inesi Ziemeli, Inesi Ščucku, Laini Kainaizi, Olitu Gulbi, Andreju Ģērmani, Jāni Veisu, Lieni Martinsoni, Ildu Sīlis, Emīlu Braunbergu un Ēriku Kumerovu.
Tēlniecību pārstāv medaļu mākslinieks Andris Bērziņš, kas savus darbus veltījis Volfgangam Amadejam Mocartam, Rihardam Vāgneram un citām pasaules kultūras izcilībām.
Neliela ekspozīcijas daļa atvēlēta arī fotogrāfiem Leonīdam Tugaļevam, Jevgēņijam Puginam, Ojāram Martinsonam un citiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.