×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Kā audzēt košumkrūmu ložņu komprosma?

koprosma_fireburst2

“Gribējās iestādīt savā dārzā ko neredzētu, retāk sastopamu. Iegādājos “DEPO” raiblapainu augu, kas saucas – coprosma ‘Fire Burst’. Diemžēl veikala pārdevēja par to neko nevarēja pastāstīt. Meklēju internetā, bet latviešu valodā neatradu nekā, tikai nedaudz informācijas angļu valodā.

 

Varbūt varat pastāstīt man un citiem lasītājiem ko vairāk par šo košumkrūmu? Vai tam ir arī kāds latvisks nosaukums?”
 Valentīns P.

 

Ložņu koprosma (Coprosma repens) ‘Fireburst’ ir neliels (līdz 1,5 m) rubiju dzimtas krūms ar mūžzaļām, ovālām, spīdīgām lapām. Ziedi nav ievērojami, toties lapas ir skaistas – tumši zaļas ar oranžu. Savvaļā suga izplatīta Jaunzēlandē, iedzīvojusies arī dažos Austrālijas reģionos.

Pie mums lauka apstākļos pārziemināt ložņu koprosmu nav vērts pat mēģināt – vienalga nepārziemos. Pat Kalifornijā un Rietumeiropā, kur šīs sugas šķirnes audzē dekoratīviem nolūkiem, iesaka stādīt aizsargātā vietā.

Nacionālā Botāniskā dārza Lakstaugu floras nodaļas vadītājs Arnis Seisums ieteic vasarā augu novietot dārzā, bet ziemā tas jātur vēsā un gaišā telpā. Koprosmai tīk saulaina vai daļēji noēnota vieta un auglīga, mitra, labi drenēta augsne. No pavasara līdz rudenim mēslo vienreiz mēnesī ar šķidro pilnmēslojumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+