×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Kā divās minūtēs noskaidrot, vai kurpes būs ērtas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jaunu augstpapēžu apavu iegāde vienmēr ir riskants pasākums. Īpaši, ja pērc tos internetā vai nevari pietiekami ilgi ar tām pastaigāt, pērkot veikalā.

Vai tās būs ērtas, galīgi nav skaidrs, neatkarīgi no tā, cik augsti ir papēži. Patiesībā pat reibinoši augsti papēži var būt ērti, bet tie, kas izskatās gluži piezemēti (protams, salīdzinoši) var kļūt par iemeslu tam, ka apavi derēs vien defilē no automašīnas līdz, teiksim, SPA salonam.

papedis1

Labā ziņa: ir veids, kā pēc apavu ārējā izskata, tos pat neuzvelkot, noteikt, vai tie būs ērti tieši tev. Šī viltība jāzina katrai augstpapēžu kurpju cienītājai.

Šķir lapu tālāk, lai uzzinātu, kā noteikt, vai kurpes būs ērtas!

Viss noslēpums – centimetros!
Runa ir par attālumu no zoles līdz pēdai. Jo lielāks attālums (ideāli, ja tas ir 3 centimetri vai vairāk), jo ērtāk būs staigāt šajos apavos. Tas ir tāpēc, ka šis attālums nodrošina ideālu pēdas leņķi, kas staigājot visvairāk atbilst fizioloģiskajam.

Jo īsāks šis attālums (2,5 cm vai mazāks), jo augstāk paceļas pēda un lielāks svars gulstas uz kājas pirkstiem.

Tāpēc, pērkot apavus veikalā, palūdz pārdevējai izmērīt ar lineālu attālumu starp papēdi un zoli, un uzreiz sapratīsi, vai kurpes tev būs ērtas.

Pasūtot apavus internetā, tu šo attālumu vari izmērīt tikai pēc attēla, bet vienalga tas ir labs veids, kā jau iepriekš noteikt, kā jutīsies jaunajās kurpēs. Jau par vienu riska punktu mazāk (atliek tikai “trāpīt” ar izmēru un kvalitāti).

Vēl daži apavu iegādes noteikumi:
– apavus labāk iegādāties dienas otrajā pusē, kad kājas ir nedaudz pietūkušas un kļuvušas mazliet lielākas;

– jāņem vērā, kā veidotas kājas un kāds ir augums kopumā, tāpat svarīgs ir labs supinators;

– vislabāk, ja zolēm ir reljefa struktūra, lai tās neslīdētu;

– “savu” papēža augstumu iespējams noteikt, paceļoties uz pirkstgaliem. Ja attālums no grīdas līdz papēža sākumam ir 1-2 cm, izvēle ir veiksmīga, ja ne – papēdis par lielu!

zeltene_jauna

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+