×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Kā ietaupīt naudu par auto apdrošināšanu?

Reklāmas fotoReklāmas foto

Auto apdrošināšana ir tik pat nepatīkama kā zobu sāpes, jo tā liek mums tērēt naudu pat tad, kad mēs to īsti nevaram atļauties, un pats ļaunākais ir tas, ka mēs no tā nevaram izvairīties, jo OCTA apdrošināšana ir obligāta. Labā ziņa ir tā, ka pastāv daži veidi, kā iespējams samazināt apdrošināšanas prēmijas jeb cenas apmēru, tādējādi ietaupot naudu par auto apdrošināšanu.

Salīdziniet apdrošināšanas polišu cenas

Pirms jūs akli atjaunojat savu auto apdrošināšanas polisi, salīdziniet dažādu apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus un to cenas. Jūs ik gadu varat ietaupīt kaudzi naudas, katru reizi izvēloties apdrošināšanas kompāniju, kas var piedāvāt izdevīgāko piedāvājumu, nevis nemainīgi paliekot uzticīgiem kompānijai, kas nebūt nav izdevīgākā. Neskatoties uz to, ka mūsdienās ir iespējams noskaidrot apdrošināšanas polišu cenas dažādos salīdzināšanas portālos, ir ieteicams sazināties ar izvēlēto apdrošināšanas kompāniju personīgi, jo tā var piedāvāt atlaides, kuras nav iespējams iegūt, sadarbojoties ar apdrošināšanas brokeriem. Ir ieteicams noskaidrot cenas gan internetā, gan tieši no apdrošinātāja, izvēloties sev piemērotāko un izdevīgāko piedāvājumu. Tāpat ir ieteicams iegādāties polisi no apdrošināšanas sabiedrības, kas ir zināma un kas ir guvusi pozitīvas atsauksmes.

Pārbaudiet savu kredītvēsturi

Lai vai cik dīvaini tas nešķistu, bet ne tikai kredītdevēji, bet arī apdrošinātāji pārbauda jūsu kredītvēsturi. Ir pierādīts, ka cilvēki, kuriem ir slikta kredītvēsture, daudz biežāk izraisa ceļu satiksmes negadījumus nekā tie, kuru kredītvēsture ir pozitīva. Ja jūs neesat izlaiduši kredītmaksājumus un esat tos veikuši godprātīgi, apdrošinātāju acīs jūs esat drošāka persona un līdz ar to arī mazāks risks apdrošināšanas kompānijai, kas var cerēt uz zemāku apdrošināšanas polises cenu. Ja, jūsuprāt, jūsu kredītvēsturē uzrādās nepatiesa informācija, parūpējieties par to, lai tā tiktu izlabota pirms jūs iegādājaties jaunu auto apdrošināšanas polisi. Ir būtiski pārbaudīt ne vien kredītvēsturi, bet arī pārbaudīt OCTA termiņu, ko iespējams izdarīt internetā, jo piedalīšanās ceļu satiksmē bez derīgas OCTA polises var maksāt jums krietnu naudas summu, pirmkārt, maksājot naudas sodu un, otrkārt, sedzot zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījumā.

Apvienojiet apdrošināšanas polises

Ir apdrošināšanas kompānijas, kas piedāvā no 10% līdz 20% lielu atlaidi auto apdrošināšanai, ja komplektā ar to tiek noformēta arī, piemēram, nekustamā īpašuma apdrošināšanas polise, protams, pie tā paša apdrošinātāja. Apvienojot vairākas apdrošināšanas polises, atlaide var tikt piemērota ne tikai vienai polisei, bet arī vairākām vai pat visām. Kā zināms, kompleksie pakalpojumi, tajā skaitā apdrošināšanas polises, ir lētāki nekā atsevišķi pakalpojumi. Meklējiet apdrošināšanas sabiedrības, kas piedāvā komplekso apdrošināšanu, tādējādi ietaupot ievērojamas naudas summas. Izvēlieties tikai tādu komplekso apdrošināšanu, kas ietver apdrošināšanas veidus, kas jums ir patiešām vajadzīgi – neizvēlieties apdrošināšanu, kas jums nav vajadzīga, pāris eiro starpības dēļ.

Izmantojiet atlaides, kas jums pienākas

Viens no izplatītākajiem veidiem, kā iespējams ietaupīt naudu par apdrošināšanu, ir izmantot atlaides, ko piedāvā jūsu apdrošināšanas kompānija. Vairums cilvēku nezina, ka lielākā daļa atlaižu nemaz netiek piemērotas automātiski – apdrošinātāji cenšas piemērot saviem klientiem atlaides, kad vien tas ir iespējams, bet to rīcībā ne vienmēr ir informācija, ka konkrētā atlaide attiecas arī uz jums. Rezultātā cilvēks nezināšanas pēc nejautā atlaidi, bet apdrošinātājs nezināšanas pēc nepiedāvā atlaidi. Šī iemesla dēļ ir ieteicams vienmēr jautāt par iespējamajām atlaidēm un padomāt par to, kura no tām attiecas arī uz jums. Pārskatiet savu polisi un parunājiet ar savu apdrošinātāju, lai būtu droši, ka it visi nosacījumi atlaižu saņemšanai parādās arī jūsu polisē. Apdrošināšanas kompānijām ir tik daudz klientu, ka kāda atlaide gluži vienkārši var kaut kur izpalikt. Šī iemesla dēļ atbildību par atlaidēm, kas jums pienākas, uzņematies paši un informējiet par tām savu apdrošinātāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+