×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Kā izglābt?

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušajā gadā mēs, vairākas grāmatvedes, izveidojām mikrouzņēmumu. Taču neko nedarījām, jo turpinājām strādāt savās ierastajās darbavietās (apkalpojam vairākas firmas). Šogad VID atsūtīja paziņojumu, ka mūsu mikrouzņēmums tiek likvidēts, jo nav uzsācis darbību.


Būtu mēs zinājušas, ka ir šādi noteikumi, dažus darbus būtu noformējušas caur mikrouzņēmumu. Ko tagad darīt, lai mikrouzņēmumu tomēr saglabātu – vai tas jāreģistrē no jauna, vai var pagarināt tā darbības laiku vai atjaunot darbību, vai varbūt ir vēl kāda iespēja? Un cik tas maksās? 
Tatjana Rīgā

 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) komunikāciju daļas vadītāja Evita Teice-Mamaja atbildēja, ka atbilstoši “Mikrouzņēmumu nodokļa likumam” gadījumos, kad mikrouzņēmumu nodokļa maksātajam taksācijas periodā nav apgrozījuma, viņš tiešām pēctaksācijas periodā zaudē šī nodokļa maksātāja statusu. Šo nosacījumu nepiemēro, ja maksātājs ir reģistrēts pēc taksācijas perioda pirmā ceturkšņa.

Tātad, ja mikrouzņēmums 2012. gadā nav uzsācis darbību, to nelikvidē, taču šī SIA no 2013. gada 1. janvāra zaudē mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu ar visiem tā atvieglojumiem, un nu jau jāmaksā uzņēmumu ienākuma nodoklis, kurš ir lielāks.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu var iegūt atkārtoti, ja līdz 2013. gada 15. decembrim VID iesniedz pieteikumu, kurā apstiprina atbilstību likumā noteiktajiem kritērijiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+