Foto-LETA

Kā labāk audzēt ūdensrozes? 0

“Mums dārzā ir dīķis – 100 m garš, 60 m plats, apakšā dūņas. Pavasarī tas ir pilns ar ūdeni, vasaras vidū saraujas mazāks. Gribētu tajā iestādīt kādu Piebalgas ūdensrozi. Kad un kā to pareizi izdarīt? Kur nopirkt ūdensrožu stādus?” 
Roberts Gulbenē

Reklāma
Reklāma

 

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”
Lasīt citas ziņas

– Ja dīķa dibenā ir dūņas, ūdensrozes noteikti augs. Jo lielāks ir auglīgais slānis, jo vairāk augiem barības vielu un spēcīgāk tie sakuplo. Vislabāk, ja dūņas gultni klāj 20 – 40 cm biezumā, – stāsta ūdensaugu stādu audzētavas “Vecpiebalgas ūdensrozes” vadītāja Dace Avotiņa. – Īpaši labi tās jūtas un krāšņi zied stāvošā vai lēni plūstošā ūdenī, saules apspīdētās, krastmalas koku neaizēnotās vietās.

Iestādītas 0,8 – 1 m dziļumā, ūdensrozes var pārziemot dīķī. Lai saknes līdz rudenim pagūtu kārtīgi ieaugt, ieteicams stādīt ziedēšanas laikā – no Jāņiem līdz augusta vidum. Tā kā ūdensrozes diezgan ātri spēj aizņemt gandrīz visu ūdens spoguli, augi jāizvieto vismaz 1,5 – 2,5 m attālumā. Stādot gruntī, pilnīgi pietiek, ja auga saknes apņem ar U veidā saliektu metāla stiepli, iespiež dūņās un ar kāju pieblietē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ūdensrožu stādus Vecpiebalgā iespējams iegādāties no jūnija vidus līdz 20. augustam. Audzētavā nopērkami gan dziesmā apdziedāto balto, gan Jāņa Sniedzes selekcionēto, gan daudzu citu šķirņu stādi ar tumši sarkaniem, maigi rozā, sārtiem un citu nokrāsu ziediem.

Stādus sagatavo turpat uz vietas: no liela cera atgriež līdz 10 cm garu sakneņa gabaliņu ar asnu un saknītēm. Tos var viegli pārvadāt aizsietos polietilēna maisiņos (augsnei nav jābūt klāt), tur var glabāties dienu vai divas.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.