×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

Kā salīdzināt Latvijas populārākos aizdevējus?

salidzini aizdevumus

Lai salīdzinātu sev piemērotāko aizdevēju Latvijā vispirms būtu jānoskaidro kāds aizdevums ir vairāk piemērots katra individuālajai. Kā jau visiem zināms ir gan ilgtermiņa, gan īstermiņa aizdevumi un katram no tiem ir savas priekšrocības un savi trūkumi. Kas tieši ir galvenie kritēriji, kuriem ir vērts pievērst papildus uzmanību noformējot un izvēloties ik vienu konkrētu aizdevuma sniedzēju un aizdevuma veidu?

Ātrie aizdevumi

Ātro aizdevumu noformēšana Latvijā ir palikusi pavisam vienkārša – vairums no zināmākajiem aizdevuma sniedzējiem piedāvā tos noformēt pat nepametot mājas – internetā, niecīgā laika periodā, vairumā 15 minūšu laikā. Šie zināmākie aizdevēji ir ne banku kompānijas, kuras Latvijā paliek ar vien vairāk. Tautā zināmākie un populārākie ātrie aizdevēji ir – Bigbank Latvija, Mogo, Vivus.lv, Ondo, SMScredit, Crediton, OpenCredit, Viasms, Latcredit, Kredīts 365, Kredīts 7, Greencredit un Ferratum.

  • Nepieciešamā summa

Summas kādas izsniedz ātro aizdevumu sniedzēji ir dažādas, tādēļ noformējot ātro aizdevumu svarīgi uzmanību pievērst ir naudas summai, kas pirkumam ir nepieciešama. Pēc šī kritērija varēsiet izvērtēt tālāko piemērotību tieši jūsu vajadzībām.

  • Komisijas maksa

Neskaitāmi ātrie aizdevēji pirmo aizdevumu izsniedz bez komisijas maksas, taču ja aizdevums pirms tam jau kādā no zināmajām aizdevuma sniedzēju iestādēm ir bijis noformēts pirms tam, tad par nākamo jau nāksies maksāt komisijas maksu. Šādos gadījumos var piemeklēt arī citus aizdevējus, kuri iespējams nav ‘zināmāko’ sarakstā.

  • Procentu likmes

Tā pat kā ar komisijas maksu, arī ar procentu likmēm –  ātrie aizdevumi bieži vien pirmo aizdevumu piedāvā noformēt bez procentu likmēm. Taču, ir jāpatur prātā un jānoskaidro kādas ir soda procentu likmes par nokavētiem maksājumiem. Pat ja, zināt, ka aizdevumu spēsiet atmaksāt norādītajā termiņā, katram var gadīties neparedzētas situācijas, tādēļ ir jāizvērtē visi iespējamie varianti.

Ilgtermiņa aizdevumi

Ilgtermiņa aizdevumu noformēt ir grūtāk kā ātro aizdevumu tādēļ, ka tie ir paredzēti lielākiem pirkumiem kā – automašīnas iegādei, dzīvokļa iegādei vai remontam. Tā pat kā ar ātrajiem aizdevumiem ir jānoskaidro kāda summa ir nepieciešama. Arī pēc tam varēsiet atrast izdevīgākās procentu likmes un termiņu, kas būs vispiemērotākais jūsu aizdevuma mērķim. Ilgtermiņa aizdevumu mājokļa vai automašīnas iegādei bieži vien nākas noformēt pret ķīlu, jo tas ir vienīgais veids, kā šāda veida aizdevumu saņemt. Tādēļ īpaša uzmanība ir jāpievērš nosacījumiem par aizdevuma atmaksu un soda procentu likmēm, kas tiek piemērotas kavētu maksājumu gadījumā.

  • Atsauksmes

Gan īstermiņa, gan ilgtermiņa aizdevuma noformēšanas nepieciešamības gadījumā vērtīgi ir uzzināt citu cilvēku pozitīvo vai negatīvo pieredzi ar aizdevuma sniedzēja iestādi ar kuru plānojat slēgt jebkādas kredītsaistības. Tas var palīdzēt izvairīties no negatīviem pārsteigumiem un izdarīt pareizo izvēli.

  • Akcijas.

Bieži vien svētku laikam tuvojoties aizdevumus dažas iestādes piedāvā noformēt par īpaši izdevīgām cenām, ja pirkums nav steidzīgs, varbūt, ir vērts pagaidīt un noskaidrot vai izdevīgāk nav aizdevumu noformēt akcijas laikā.

Jebkuram cilvēkam dzīvē var gadīties situācija, kad ir nepieciešams aizdevums. Kārtīga visu plusu un mīnusu izvērtēšana spēs palīdzēt izdarīt piemērotāko izvēli nepieciešamajai situācijai. Visi augstāk minētie punkti var kalpot kā ceļvedis noformējumu izvēles posmā. Svarīgi pirms aizdevuma noformēšanas ir kārtīgi izvērtēt savas spējas aizdevumu laikus atmaksāt, lai izvairītos no negatīvām sekām un negatīvas kredītvēstures.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+