LETA

Kabanovam piemēro visbargāko iespējamo sodu par izteikumiem saistībā ar Dziesmu svētkiem 0

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien nolēma parlamentārietim Nikolajam Kabanovam (SC) piespriest visbargāko iespējamo sodu saistībā ar viņa pausto viedokli pēc XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Sods paredz izteikt deputātam rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Komisijas deputātu vairākums nobalsoja, ka Kabanovs pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 7.punktu, kas paredz, ka “deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par Kabanova sodīšanu balsoja deputāti Janīna Kursīte-Pakule (V), Kārlis Seržants (ZZS) un Gunārs Rusiņš. Savukārt komisijas priekšsēdētājs Valērijs Agešins (SC) balsojumā atturējās, jo uzskatīja, ka ir pārkāpts Kārtības ruļļa 20.punkts. Tas nosaka, ka savā personiskajā dzīvē deputāts nedara neko tādu, kas grautu Saeimas prestižu vai radītu šaubas par viņa spēju godprātīgi veikt deputāta pienākumus.

Diskusijā komisijas sēdē Kabanovam tika pārmesta neprecīza karavīru piederības minēšana viņa rakstā. Kursīte-Pakule norādīja, ka deputāts ar uzrakstīto apvainojošo rakstu provocē agresīvas attiecības starp etnosiem Latvijā.

Savukārt Kabanovs pauda, ka nesaprot sacelto ažiotāžu, jo raksts veltīts nevis Dziesmu svētkiem, bet Dziesmu svētku politiskajam ierāmējumam. Viņš no saviem vārdiem neatsakās un ir pārliecināts, ka raksts atbilst Latvijas likumdošanai. Atbildot uz žurnālistu vaicājumu par gatavību nolikt deputāta mandātu, Kabanovs norādīja, ka drīzāk tas būtu jādara sūdzības iesniedzējam Raivim Dzintaram (VL-TB/LNNK).

Kabanova rīcība tika skatīta, pamatojoties uz deputāta Raivja Dzintara (VL-TB/LNNK) iesniegumu. Dzintars bija aicinājis komisiju izvērtēt Kabanova ētikas pārkāpumu, kas izpaudies publiskajā komunikācijā pēc Dziesmu svētkiem. Pēc politiķa domām, Kabanovs savā rakstā laikrakstā “Vesti Segodnja” pauda godu un cieņu aizskarošu attieksmi pret Dziesmu un deju svētkiem un to dalībniekiem.

“Deputāta izteikumi par Dziesmu un deju svētkiem aizskar visas sabiedrības, it īpaši latviešu tautas, godu un cieņu, un tie nav savietojami ar deputāta profesionālās ētikas principiem,” teikts Dzintara iesniegumā komisijai.

Dzintars uzskata, ka Kabanovs pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa pantu, kas nosaka – deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar parlamenta cieņu nesavienojamus izteicienus. Tāpat šis pants paredz, ka deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Reklāma
Reklāma

Par naida kurināšanu Dzintars un VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš solīja vērsties ar iesniegumu pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera.

Kā ziņots, šīs Saeimas sasaukuma laikā Ētikas komisija jau izskatīja vairākus iesniegumus saistībā ar Kabanova rīcību. Vienreiz komisija atzina, ka Kabanovs, parakstoties par grozījumiem Satversmē, kas paredz krievu valodai otras valsts valodas statusu, nav ievērojis svinīgo solījumu (zvērestu) un tādējādi pārkāpis deputāta ētikas kodeksu. Vēlreiz Kabanovs tika sodīts par viņa izturēšanos un iespējamo atrašanos alkohola reibumā darba laikā.

Abos šajos gadījumos komisija nolēma Kabanovam piemērot Saeimas Kārtības rullī paredzēto augstāko soda mēru – izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.