Sports
Futbols

Kad Daugavpils tiesa turpinās skatīt futbola spēļu rezultātu manipulācijas krimināllietu?0

Foto: LETA/Edijs Pālens

Daugavpils tiesa 23.decembrī plkst.10.30 turpinās skatīt futbola spēļu rezultātu manipulāciju krimināllietu, kurā apsūdzēts bijušā Daugavpils futbola kluba “Dinaburg” prezidents Oļegs Gavrilovs un bijušais Daugavpils kluba “Daugava” tehniskais direktors Jevgeņijs Klopovs, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Valsts policija (VP) par šo krimināllietu publiski paziņoja 2014.gada oktobrī. Toreiz tika ziņots, ka par futbola spēļu rezultātu manipulāciju mantkārīgos nolūkos aizturēti astoņi cilvēki, tostarp, kluba amatpersonas un spēlētāji. Jau vēlāk policija, nodot lietu prokuratūrai, informēja, ka lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret divām personām: 1966. un 1983.gadā dzimušiem vīriešiem. Viņiem apsūdzības celtas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā arī par piesavināšanos lielā apmērā.

Ņemot vērā, ka uz rezultātu manipulācijas brīdi Latvijā nebija ieviesta kriminālatbildība par manipulācijām ar sporta sacensībām, citi noziedzīgi nodarījumi konkrētajā gadījumā netika konstatēti, iepriekš ziņoja policija.

Minētajā krimināllietā uz apsūdzēto sola gan nonāca tikai uz mūžu no Latvijas futbola diskvalificētais Gavrilovs un Klopovs, kuriem inkriminēta piesavināšanās un izvairīšanās no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Tiesa šo lietu saņēma 2017.gada nogalē. Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA pastāstīja, ka lieta kriminālvajāšanas sākšanai atsūtīta pret divām personām, bet pret pārējām kriminālprocess izbeigts jau Valsts policijā pierādījumu trūkuma dēļ, kā arī tāpēc, ka tobrīd Krimināllikumā nebija paredzēta atbildība par manipulācijām ar sporta sacensībām.

VP iepriekš informēja, ka abas personas, kuras agrāk bijušas saistītas ar Daugavpils futbola klubu “Daugava”, no futbola spēļu manipulāciju rezultātā sporta totalizatoros iegūtās naudas, iespējams, nav nomaksājušas nodokļus – gandrīz 48 000 eiro. Tāpat izmeklēšanā noskaidrots, ka abi vīrieši, iespējams, piesavinājušies kluba naudu, kuru futbola kluba “Daugava” bija saņēmis no Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA).

Majevska apliecināja, ka abas personas apsūdzētas par aptuveni 300 000 eiro piesavināšanos no “Daugavas”, taču krimināllietā kaitējuma kompensācija nav pieteikta.

Tikmēr VP vakar paziņoja, ka tā sadarbībā ar Eiropas Futbola asociāciju savienību (UEFA) un Latvijas Futbola federāciju sākusi vēl vienu kriminālprocesu par futbola spēļu sarunāšanu. Plašāku informācija tiks sniegta šodien preses konferencē, taču nesen Daugavpils portāls “gorod.lv” vēstīja, ka VP saistībā ar futbola spēļu rezultātu iespējamu ietekmēšanu atkal aizturējusi Gavrilovu.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka “Daugava” un tās priekštece Daugavpils “Dinaburg” jau ilgstoši tikušas saistītas ar iespējamu spēļu sarunāšanu gan vietējā, gan Eiropas līmenī. Šajā jautājumā Latvijas Futbola federācija bija saņēmusi dažādus ziņojumus no UEFA un totalizatoru likmju monitoringa kompānijas “Federbet”. 2009.gadā “Dinaburg” vienība tika izslēgta no virslīgas, bet tās prezidents Gavrilovs un galvenais treneris Tamazs Pertija uz mūžu diskvalificēti no Latvijas futbola. Vēlāk “Dinaburg” apvienojās ar “Daugavu”, bet nākamajā gadā Pertijam tika atcelta mūža diskvalifikācija.

VP veiktā izmeklēšana Gavrilova 2014.gada lietā norādīja uz problemātiku saistībā ar atbildības par sporta spēļu manipulāciju piemērošanu, līdz ar to tika panākta konkrētas kriminālatbildības ieviešana par manipulācijām ar sporta spēlēm. Krimināllikums no 2016.gada 1.marta paredz kriminālatbildību par manipulācijām ar sporta organizācijas rīkotām sporta sacensībām, paredzot sodu atkarībā no nodarījuma smaguma. Piemēram, ja manipulācijas veiktas lielā apmērā vai organizētā grupā, personām, kas to veikušas, var draudēt pat brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem. Uz abiem apsūdzētajiem minētā norma nav attiecināma, jo viņi savas darbības veikuši vēl pirms minētās normas ieviešanas.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
Pekinas “Kuņluņ Red Star” atskaita Rīgas ģitāristu Majoni, bet vietā paņem latvieti
14 stundas
LA
LA.LV
Sports
Anglija ar pārliecinošu uzvaru iesoļo Pasaules kausa regbijā pusfinālā
15 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Bertāns un Pasečņiks palīdz “Wizards” uzvarēt pārbaudes spēlē
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
“Putina kreklu” skandāls iedvesmo radikāli Lindermani savai apģērbu līnijai 1
8 stundas
LE
LETA
Ekonomika
”PNB bankas” kreditori varētu neatgūt miljoniem eiro
7 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Varbūt mūsu atmiņas ir kā akmeņi! Saruna ar akmeņu muzeja vadītāju Vilni Strautiņu 1
Intervija 7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijas parlaments nobalso par breksita termiņa pagarināšanu 1
11 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Mitoloģijas mācības
7 stundas