Praktiski
Mājas

Kad vannā un izlietnē caurules ciet, plunžeris nepalīdzēs. Kā izķeksēt sakrājušos matus0

Foto-Fotolia

Dušas notekā un vannasistabas izlietnē sakrājies daudz matu, kurus nevaru dabūt laukā. Izjaukt noteksistēmu nav iespējams. Vai ir kādi veidi, kā atbrīvot to no matiem? Kurmis un plunžeris nepalīdz. ELĪNA B. Rīgā

Lai notekcaurules neaizsērētu, svarīga ir profilakse. To veic, reizi pāris mēnešos ielejot speciālu tīrīšanas līdzekli. Tikpat būtiski ir nepiesārņot kanalizācijas caurules, saliekot metāla sietiņus matu, gružu un citu netīrumu savākšanai. Vislielākās pro­blēmas sagādā mati – tie aizķeras caurulēs un saveļas kamolā, kuram savukārt pielīp pārējie netīrumi, un veidojas aizsprostojums, ko ne vienmēr var likvidēt ar sadzīves tīrīšanas līdzekļiem, reizēm jāsauc profesionāļu brigāde.

Notekcaurulēs savēlušos matus var izķeksēt ar speciālu plastmasas matu ķeksētāju – biezu plastmasas strēmeli, kurai sānos ir iegriezumi. To lēnām iebāž caurulē un pakustina uz augšu un leju. Mati aizķeras aiz robiņiem un ir viegli izdabūjami laukā. Tādu palīgierīci var iegādāties par 1–2 eiro. Itin viegli kaut ko līdzīgu var uzmeistarot arī pats. Ņem divus lielos savilcējus un vienam izdara sānos slīpus iegriezumus. Otru savilcēju izvelk caur sagraizītā savilcēja cilpu, tā veidojot rokturi.

Sadzīves preču veikalos ir dažādi ķīmiskie līdzekļi, arī stiprāki par lasītājas minēto Kurmi, piemēram, Starwax gels cauruļu attīrīšanai, Kret vai HG.

LA.lv