×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Kafejnīcas “Ļeņingrad” saimnieki ir savējie, negaidīti atzīst Parādnieks (39)

Saeimas deputāts Imants Parādnieks (no labās) kopā ar kafejnīcas "Ļeņingrad" īpašniekiem Sergeju Bižānu un Herbertu Blumbergu.Saeimas deputāts Imants Parādnieks (no labās) kopā ar kafejnīcas "Ļeņingrad" īpašniekiem Sergeju Bižānu un Herbertu Blumbergu.

No Sergeja Bižāna arhīva

“Tā stulbi sanācis. Nejauši esmu nodarījis pāri saviem domubiedriem. Izrādās, viņi ir savējie, ar ko mums daudzās lietās sakrīt redzējums,” pēc tikšanās ar kafejnīcas “Ļeņingrad” saimniekiem atzina Saeimas deputāts Imants Parādnieks, kurš pagājušonedēļ sacēla vētru interneta sociālajos tīklos, nosaucot šo iestādījumu par “komunisma atraugu”.

Deputāts skaidro, ka pārpratuma pamatā esot kafejnīcas ārējais noformējums – kirilicā attēlotais uzraksts “Ļeņingrad” viņam radījis iespaidu, ka tā ir kāda savdabīga Maskavas “mauzoleja filiāle” un padomju režīma slavināšana. Pēc izbļaustīšanās soctīkos deputāts un krodzinieki piesēduši pie viena galda neitrālā teritorijā, mierīgi izrunājušies un ātri atraduši kopīgu valodu. Parādnieks pat uzaicinājis uzņēmējus uz paša rīkotajiem pagalma svētkiem, bet viņi savukārt ielūguši politiķi uz norvēģu dziedātājas koncertu “Ļeņingradā”, ko viņš arī apmeklējis.

“Svarīgi, ka, satiekoties un apmeklējot viens otra radīto vidi, kas kaut arī atšķirīgas tomēr pēc būtības saderīgas, novērtējām viens otra paveikto un atzinām par labu esam. Herberta un Sergeja kafejnīca ir kičs un ironiska iesmiešana par komunistu vadoni un padomju gadiem, kas ir pilnīgi pieņemama un veselīga attieksme. It sevišķi iestādījumam, kur pulcējas radoša inteliģence un brīvdomātāji. Pats savulaik esmu rīkojis pasākumus ar šādu tēmu un atribūtiku. Nepieņemami būtu slavināt noziedzīgo padomju režīmu,” pārdomās pēc kafejnīcas “Ļeņingrad” apmeklējuma dalījās deputāts. Viņaprāt pārpratuma pamatā ir Rīgas Domes Būvvaldes lēmums neļaut kafejnīcas īpašniekiem realizēt izkārtni pēc sākotnējās ieceres, kas paredzēja virs uzraksta novietot vēja rādītāju – Ļeņina ģīmetni ar pankiem raksturīgo irokeza frizūru jeb “grebeni”.

leningrad-pilnais

“Pamatuzstādījums, ka videi pilsētā jāapliecina nacionālas valsts tēls, ir vispārējs un tas arī šajā gadījumā varētu tikt sasniegts, ja iestādes ārējais veidols būtu atbilstošs būtībai. Proti, ja logotipā būtu redzams arī Ļeņins ar panka frizūru, tad pat ar visu kirilicu ikvienam uzreiz būtu skaidrs, ka šeit ir kičs un ironija nevis kaut kāda slavināšana. Gan es, gan kafejnīcas īpašnieki esam vienisprātis, ka iestādes ārējam noformējumam jāatbilst tās iekšējai būtībai. Šajā gadījumā pašvaldības birokrātiska un neloģiska rīcība to nav ļāvusi, bet radījusi negatīvas emocijas un pārpratumus,” sprieda Parādnieks. Viņš arī pieļāva iespēju, ka nāksies izvērtēt attiecīgos normatīvos aktus, lai turpmāk šādi pārpratumi nerastos.

“Visu cieņu šim deputātam, kurš rīkojies latviešu politiķim neraksturīgi – atzinis savu kļūdu, atvainojies, izrunājis notikušo un sapratis problēmas būtību,” teica kroga līdzīpašnieks Sergejs Bižāns. Viņš arī pauda cerību, ka šis gadījums kalpos par iemeslu pārskatīt viņaprāt novecojušās preču zīmju reģistrācijas prasības. Uzņēmējam gan vēl stāv priekšā skaidrošanās ar Valsts valodas centru (VVC), kas saņēmis iedzīvotāju sūdzības par izkārtni kirilicā. VVC ieskatā pašreizējais izkārtnes noformējums ir pretrunā ar Valsts valodas likuma prasībām, bet kafejnīcas īpašnieki tam nepiekrīt, jo izkārtne ir saskaņota pašvaldības būvvaldē un tās noformējumā izmantota Patentu valdē reģistrēta preču zīme.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. urleniem svetki ilgi nebus Atbildēt

  driz chumodan,vokzal,zhopa.ru,bet tadus paradniekus gaida tribunals?ddd

 2. Ierija kukuli un likas mieraa..

 3. Ak tā , pie šī pasaules mēoga skandāla vainīga tikao Parādnieka kunga nepatika ? ….Žēl gan , tik daudz vietas avīžu lapās iztērēts , un televīzijas raidlaika . Cietīs arī seriāla skatītāji , ja nakošās sērijas izpaliks ..

 4. Ja nu kas ir bijis noziedziigs, tad staljina rezhiims, gulagi, bet pati padomju iekaarta nebija noziedziiga. Noziedziigi ir shodienas valdoshie, kas trekni dziivo, kameer tauta – kas aizbrauc, kas nomirst… Deelj shitaadiem paraadniekiem un dzintariem 26 gadu laikaa Latvija ir paarveersta par izmirstoshu valsti, kurai ES piemaksaa par lauksaimnieciibas izniicinaashanu ( patreiz zinjo par samaksu par atteikshanos no piena lopkopiibas), par cukura nozares izniicinaashanu, par zvejnieciibas izniicinaashanu, par ruupnieciibas izniicinaashanu. Kursh visu to ir izniicinaajis? Padomju rezhiims vai visaadi godmanji, paraadnieki, rinkeevichi? 26 gadu laikaa nav pilniigi nekas izveidots no jauna. Ir 33 miljardu aareejais paraads, kursh nebija, kad Latvija izstaajaas no noziedziigaa padomju rezhiima. Bija ruupniicas, fabrikas, bija tirdznieciibas flote, bija Dzintarjuura un Dzintarkrasts, ja kas. Kas Latvijai pie nenoziedziigaas shodienas varas ir ? ZERO… Pensionaari nevar apmekleet aarstu, aarsteeties slimniicaa naudas truukuma deelj. Vaajpraats ne valsts…

 5. Totālas dubultmorāles paraugdemonstrējums Parādnieka izpildījumā – kamēr cilvēks svešs, tikmēr var apsaukāt, pazemot, nomētāt ar dubļiem un biznesu nograut. Kad alu kopā padzēruši un sabučojušies, tā viss kārtībā. Čoms čomam čoms. Un visi Parādnieka ūbernacionālie principi miskastē.

  • Neitrālā teritorijā satikās,sadzēra un vēlāk devās uz Ļeņingrad vel iedzer uz iestādes rēķina! Pēc šī visa tagad labākie draugi. Nu ko vel citu varēja gaidīt? Parādnieka fani un kirilicā rakstīto preču zīmju apkarotāji gan “aplauzās”.

  • na gadijumā tas ir hroniski Atbildēt

   atceros kad rīgā bija mumitroļ, kā visi na zākāja kā tā var kā tā var uzaicināt krievu grupu, bet beigās puse no NA spices paši uz to koncertu skrēja, un jau aimirsuši savu gānišanos internetā lika ka koncert apmeklē…. visur visā kas skar NA ir dubultmorāle vismaz

 6. meh, sākuši vairākgājienu Pr

 7. Parādnieks ar galvu nedraudzējas,tas Okupantu apzīmējums viennozīmīgi ir iznīcināms…

 8. P. varētu atvērt “Staļigrad”

 9. Cepuri nost! Nacionāļu jampampiņš un panki pārsteidzošā kārtā rāda piemēru, kā ar cieņu atrisināt konfliktus un domstarpības. Kaut pārējie politiķi to no viņiem mācītos. Letiņiem jau tā pietiek nopietnu draudu, lai vēl sāktu savā starpā plēsties par niekiem.

 10. Lietuva neatļauj publiski izrādīt padomju simboliku, bet mankurtizētiem latviešiem trūkst aknu. Un jā, uzraksts “Ļeņingrad” ar kirilicas burtiem ir padomju simbolika.

 11. Jauki. Bet kāpēc Dome neļava izlikt to Leņinu ar grebeni? būtu vēl jautrāk un interesantāk.

 12. Ko var gribet no asv sunisiem? Vini taks visi ir shizofreniki.Aiziet ciet-sak blaustities.Kad pariet viss ok.Tadi jau ir proamerikaniskas dir … laizas

 13. Ko var gribet no asv sunisiem?Vini taks visi ir shizofreniki.Aiziet ciet-sak blaustities.Kad pariet viss ok.Tadi jau ir proamerikaniskas dir…laizas.

 14. Nu bāba tas Parādnieks ir! Es protams atvainojos par prastumu, bet citu neko nevar pateikt

 15. Cik Paradniekam alinus uzlika Leningrad sefi, ka domas strauji mainijas?

 16. Latvija patreiz ar savu politiku daudz ko neatskiras no hitleriskas Vacijas. Toreiz vajaja ebrejus, bet tagad iznide visus krievus.

 17. parādnieks ir muļķis

 18. должник, a varbūt Parāžnieks jeb ar medāļiem apkāries Paradņiks? Atbildēt

  Aicinu NA pārsaukt par “Национальное объединение”. Nekas, ka forma krieviska – galvenais, ka saturs latvisks.

 19. Morāle- ja čomakiem vajag, tad visu var. Ar vienu vārdu sakot, tiem valodniekiem nebūs trakot. Uz priekšu “patrioti”, jums viss ir ļauts!

  • Tieši tā… nevar būt, ka likums saka vienu un vienlaikus uzreiz arī kaut ko citu, atkarībā no tā, vai tu esi savējais.

   Ja kafejnīca nepārkāpj likumu, tad nepārkāpj neatkarīgi no tā, ko par to domā Parādnieks. Ja pārkāpj, tad pārkāpj. Bet nevar būt tā un šitā kā man iegribās.

 20. Cik ilgi tas neadekvātais muhamedānis varēs terorizēt Latvijas iedzīvotājus tikai tāpēc ka pieder naciķu partijai?!Turēt pulka sievas,normāli,Ļeņingrad kirilicā – nenormāli.Kādreiz tā bija pati normālākā pilsēta visā PSRS,tak tas to nezin!Tur nebija tādi burta kalpi,tur bija CILVĒKI!Atšķirībā no naciķiem!Un,tas vēl ir viens no vadošajiem…

  • Naciķi ir krievu fašisti ar Putinu priekšgalā un, starp citu, šie fašists Putins & Co vitiešākajā veidā kalpo Amerikai un uzkrāj savus miljardus dolāros. Krievu fašisti lien pakaļā Amerikai, un tajā pat laikā cenšas tai līdzināties izliekoties par pretiniekiem. Amerika drīzāk negribīgi šeit sūta savus karavīrus, jo tas maksā naudu un tas viņiem nepatīk (paklausieties ko saka Tramps), bet kaut kā rāmjos tie krievu fašisti ir jānotur un tāpēc paldiem Amerikai, kuras ekonomiku tik centīgi stutē Putins 🙂

 21. par pašu Parādnieku ilūziju nekad nav bijis, analogu Latvijā netrūkst, bet nebeidz pārsteigt tie, kuri viņu saeimā ievēlēja..

 22. bezmaksas reklāma.

 23. ne mirkli nešaubijos Atbildēt

  ka parādnieks ir stulbs populists

 24. Tas ir ļoti jauki, ka šīs kafejnīcas saimnieki ir “savējie”, bet netaktiskais nosaukums būtu tik vai tā jānomaina.

 25. cik P gadiņu ?

Draugiem Facebook Twitter Google+