Latvijā
Novados

Kaimiņi izglābj ugunsgrēkā cietušu vīrieti 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs attēls. Foto-LETA/AFP

Vakar dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Talsu novadā cietis viens cilvēks, portāls LA.lv uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukumu uz Talsu novada Valdgales pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā, ugunsdzēsēji saņēma plkst. 14.57. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg pusotra stāva dzīvojamā māja 160m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, ar kaimiņa palīdzību no mājas tika evakuēts viens cilvēks, kurš bija cietis, un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.04.

Savukārt plkst. 23.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Robežu ielu Skrīveros, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja 80m2 platībā un tai ir iebrucis jumts. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 2.55.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, elektrības sadales skapis, elektrības līnijas balsts, vieglā automašīna, ārdurvis, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, kā arī sodrēji astoņu ēku dūmvados. Kopumā VUGD saņēma 43 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv