×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Kalnciema ielā atdzimst vēl viens koka arhitektūras paraugs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Topošajā Koka arhitektūras centrā “Kalnciema kvartāls” aktīvi noris ēkas renovācijas darbi – tiek veikta fasādes un iekštelpu renovācija, LA.lv pastāstīja centra pārstāve Ilze Muceniece.

Ēkā tiks izveidots “Koka arhitektūras centrs “Kalnciema kvartāls””, kas būs atvērts Latvijas iedzīvotājiem un ārvalstu tūristiem ar mērķi popularizēt Pārdaugavas un Latvijas koka arhitektūru. Centrā praktisko darbnīcu, lekciju, prakšu un ekskursiju formā informēs un izglītos sabiedrību par koka ēku saglabāšanu, kultūrvēsturisko vērtību, apsaimniekošanu un atjaunošanu.

Topošais Koka arhitektūras centrs “Kalnciema kvartāls” ir valsts nozīmes aizsargājams koka arhitektūras piemineklis, kas celts 1895. gadā, bet 1930. gadā pārbūvēts. Tā renovācija notiek saskaņā ar LR kultūras pieminekļu aizsardzības prasībām, saglabājot nama kultūrvēsturisko vērtību un padarot to publiski pieejamu nākamajām paaudzēm.

Muceniece stāsta, ka renovācija tiek veikta saskaņā ar tradicionālās amatniecības un ekoloģiskas būvniecības tradīcijām, izmantojot tikai roku darbu bez rūpnieciskas iejaukšanās. Tiek izmantoti tikai dabīgi un otrreiz atjaunojami kokmateriāli un koksnes izstrādājumi, dabīgas krāsas – ekoloģiskas lineļļas krāsas koka darbiem.

Ēkas iekšdarbu renovācijas procesā atklājusies siena ar dekoratīvo apdari, kas saglabājusies no 19. gadsimta beigām – 1896. gada, kad 15. martā Fridrihs Valters lūdza atļauju piebūvēt pie dzīvojamās ēkas piebūvi ar papes jumtu. Iekštelpu sienas dekoratīvā apdare ir tipiska 19. /20. gadsimta mijai un veidota tā laika valdošās neoromantiskās tradīcijas garā, tādēļ sienu nolemts atjaunot.

Renovāciju 50% apmērā no 185 023 eiro kopsummas atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+