Latvijā
Rīga

Kalnciema kvartālā svinēs Ziemassvētkus, īpaši gaida seniorus 16


Kalnciema kvartāla koka mājas.
Kalnciema kvartāla koka mājas.
Foto – LETA

Kalnciema kvartālā Ziemassvētkus svinēs 23. un 24.decembrī un šogad īpaši gaidīs seniorus, informē rīkotāji.

Kalnciema kvartāls aicina uz Ziemassvētku tirgu un darbnīcām gan 23.decembrī, gan 24.decembrī – tirgū varēsiet sarūpēt Ziemassvētku vecīša vēstulēs iekļautos pasūtījumus, atrast visu nepieciešamo bagātīgam svētku galdam, kā arī vienkārši satikties.

Svētdien visi seniori (vecumā 60+) aicināti uz sirsnīgu svētku satikšanos Kalnciema kvartālā, kur varēs bezmaksas nobaudīt Vīnu veikala piedāvāto tēju, un šajā akcijā aicināti piedalīties arī tirgus dalībnieki. Būs iespēja iepazīt jauno mākslinieku veikumu pop-up tirgū “Mākslas medības”, kur šajā dienā galvenā saimniece būs Āgenskalna vietējā mākslas mīļotāja Silvijas kundze.

23.decembrī bērni ar vecākiem gaidīti piedalīties “Krāsaino graudu spēlēs” – tās ir savdabīgas “dabas rotaļu” nodarbības, kurās izmanto krāsainos graudus un dažādu augu sēklas, tādējādi sniedzot bērniem iespēju iegūt “dabiskus” un kvalitatīvus sajūtu un krāsu impulsus. Izmantojot graudus kā mākslinieciskās izteiksmes līdzekli, tiek iegūti divi labumi – pats darbošanās process nodrošina smalkās muskulatūras aktivizēšanu un pozitīvas sajūtas, savukārt darba rezultātā tiek izveidoti oriģināli un radoši darbi, kuri bērniem palīdz izzināt sevi un pasauli. Nodarbību vadīs organizācijas “Dabas vēstniecība” pārstāve. Darbnīca tapusi ar Rīgas Domes atbalstu.

24.decembrī Kalnciema kvartāls kopā ar “homo ecos:” aicina uz videi draudzīgu dāvanu saiņošanas burziņu “Apslēp mantu!”. Nāciet ar savu iepriekš sarūpēto dāvanu (arī ar nestandarta izmēra vai formas) – saiņošanas eksperti palīdzēs rast īsto noformējuma risinājumu. Darbnīcā tiks izmantoti otrreizējās pārstrādes materiāli – saiņošanai noderēs laikraksti, papīra maisiņi, vecas kartes, audumu atgriezumi u.c. Materiāli tiks sagādāti, taču katrs aicināts ņemt noderīgas lietas arī no mājām, lai kopā no tām izveidotu asprātīgus dāvanu noformējumus.

Katru dienu Kalnciema kvartāla galerijā norisinās ikgadējās “Mākslas medības”, kur iespējams iepazīt spilgtāko latviešu jauno mākslinieku darbus. Mākslas trofeju pop-up tirgū apskatāmi un iegādājami vairāk nekā 500 darbu, tai skaitā arī rotas, kartiņas, galda spēles u.c. lietas. Pēdējie papildinājumi ir porcelāna trauki un objekti, kā arī eglīšu mantiņas, piemēram, reālistisku mušmiru un gaileņu veidolā.

Kalnciema kvartāla teritorijā skatāms vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” objekts “Ziemas ainava”, kur ikviens var veidot lieliskas svētku fotogrāfijas. Objekts realizēts ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

LA.lv