×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Kam der mēslojums NovaTec Classic? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Kādām kultūrām paredzēts kompleksais pilnmēslojums NovaTec Classic? Vai to var lietot arī zemenēm? Kādā daudzumā?
” Agate Krūmiņa Ķekavas novadā

 

Vācu ražotājfirma “Compo” Latvijas tirgū piedāvā kompleksos mēslošanas līdzekļus ar vienotu nosaukumu NovaTec. Vairāki zemnieki tos jau ir izmēģinājuši un iecienījuši. No citiem minerālmēsliem NovaTec atšķiras ar krietni sīkākām (vidēji 2 – 4 mm diametrā) granulām, kas nodrošina vienmērīgāku mēslojuma izkliedēšanu un labāku saskari ar augsni. Rezultātā granulas straujāk izšķīst un barības elementi kļūst pieejami augiem.

Turklāt NovaTec mēslojumi satur nitrifikācijas inhibitorus – vielas, kas aizkavē slāpekļa pārvēršanos no amonija formas nitrātjonā. Rezultātā slāpeklis neizskalojas no augsnes un pēc mēslojuma iestrādāšanas ilgāku laiku (4 – 10 nedēļas atkarībā no laika apstākļiem) ir pieejams kultūraugiem.

 

Lietojot šādus mēslojumus, sarūk papildmēslošanas reižu skaits, kas lielražošanā ievērojami ietaupa izmaksas.

 

Arī tiem audzētājiem, kuriem stādījumi aizņem mazākas platības, bet pietrūkst laika tos regulāri kopt, šis mēslojums ļauj iegūt drošu un kvalitatīvu ražu ar mazāku darba patēriņu.

Piedāvājumā ir četri NovaTec līnijas mēslojumi, kas atšķiras pēc barības elementu satura un proporcijām.

NovaTec Classic satur 12 % slāpekļa, tai skaitā 5 % nitrātu formā (NO3-), kas uzreiz ir pieejams augiem, un 7 % amonija formā (NH4+), kas kļūst pie­ejams dažas nedēļas vēlāk. Šajā mēslojumā ir 8 % fosfora un 16 % kālija sulfāta, papildus tas satur arī 3 % magnija un 10 % sēra, nedaudz kalcija un mikroelementus: boru, dzelzi un cinku. Tas ir sauss, granulēts, ūdenī šķīstošs mēslojums bez hlora un īpatnējā, violetā krāsā. Izšķīdinot 1 kg mēslojuma 10 litros ūdens, iegūst vāji skābu (pH 5 – 5,5) šķīdumu. Šo mēslojumu var lietot gandrīz visu kultūraugu audzēšanā. Tas noder arī zemenēm pavasarī, sākoties lapu ataugšanai. Pateicoties augstajam sēra saturam, sevišķi ieteicams kāpostaugiem un sīpolaugiem. Mēslojumu labāk iestrādāt (ierušināt) augsnē rindstarpās. Deva vidēji 50 – 100 g/m2 (atbilstoši augsnes analīzes rezultātiem).

NovaTec Premium (15-3-20 +2) paredzēts lietot augsnēs ar augstu fosfora saturu (Latvijā tādu vietu netrūkst). Arī šis mēslojums satur sēru, nedaudz kalcija un mikroelementus, ir lietojams visiem kultūraugiem veģetācijas perioda sākumā.

NovaTec Suprem (21-5-10 +3) domāts augiem, kam vajag daudz slāpekļa, piemēram, galviņkāpostiem vai puraviem. Tas satur 10% N-NO3 un 11% N-NH4 formā, bet sēra saturs ir zemāks (tikai 6 %) nekā diviem iepriekš nosauktajiem mēslojumiem.

NovaTec N-Max (24-5-5 +2) paredzēts augiem ar ļoti augstu vajadzību pēc slāpekļa un papildmēslošanai. Visi NovaTec mēslojumi satur arī boru, dzelzi un cinku.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ! kg šķīdināt 10 litros ūdens????.Diez vai tā būs pareizi.

Draugiem Facebook Twitter Google+